Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
oczekwedzonymax.jpg

Facebook Like Box

V Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Szanowni Państwo,

Zbliża się jubileuszowa, piąta edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności, zaplanowanego w tym roku na 6 listopada.

Tradycyjnie już Kongres organizowany jest przez biuro CEE International Food Standard – IFS przy pomocy i współpracy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i CSCMP Poland.

Program Kongresu odzwierciedla potrzebę integralnego podejścia do bezpieczeństwa żywności, czyli wskazujące na ścisłe, nierozerwalne powiązanie wszystkich etapów i uwarunkowań łańcuchów technologicznych, logistycznych i funkcjonalnych. Zgranie tych elementów, właściwy nadzór nad żywnością oraz dochowanie wierności tradycjom i kulturze produktów żywnościowych kreuje jej jakość.
Aby sprostać różnorodnym wyzwaniom, jakie stoją przed nami, jednostronne podejście skoncentrowane na klasycznych badaniach nie jest już wystarczające. Wymagane jest podejście multidyscyplinarne, łączące kwestie ekonomiczne, społeczne i prawne, a także dyscypliny nauk technicznych, środowiskowych i przyrodniczych.

Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Polska Ekologia"

Jesteśmy przekonani, że kwestie poruszane podczas kongresu wzbudzą Państwa zainteresowanie i zdecydujecie się na udział w tym wydarzeniu.
Więcej informacji o konferencji znajdziecie Państwo pod adresem: http://foodcongress.org/

 

 

KONKURS WYGRAJ VOUCHER TURYSTYCZNY

 
Wygraj voucher turystyczny.


Konkurs promocyjny „Niepodległa Polska Smakuje”. Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z nagród należy wykonać zadanie konkursowe.
W konkursie do wygrania:
- 10 voucherów na pobyt dla dwóch osób w jednym z obiektów na szlakach kulinarnych Polski wschodniej z noclegiem (dwa noclegi w pokoju dwuosobowym) i wyżywieniem (2 śniadania i 3 obiadokolacje)
Zadanie konkursowe:
1. Należy odpowiedzieć poprawnie na pięć pytań zamieszczonych na stronie www.polskaekologia.org. Pytania konkursowe:
- Przymiotnik „ruskie” dodany do nazwy pierogi pochodzi od jakiego historycznego państwa?
- Wypchany ręcznie rozdrabnianą wieprzowiną, tłuszczem wieprzowym i wołowiną wyczyszczony świński żołądek produkowany na Suwalszczyźnie nazywa się…?
- Za ojca polskiego rolnictwa ekologicznego uważa się… Austriaka. Jak nazywa się wykładowca, który w pałacu w Kobierzycach w 1924 r. prowadził pierwszy kurs upraw biodynamicznych na ziemiach polskich?
- Natura nasiona tej rośliny ozdobiła niezwykłym rytem przypominającym polskie godło. O jakiej bylinie mowa?
- Wymień trzy systemy jakości żywności stosowane przez producentów, które wyróżniają produkty wysokiej jakości znajdujące się na opakowaniach produktów pochodzenia zwierzęcego.
2. Wyślij poprawną odpowiedź na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z danymi do kontaktu) w terminie do dnia 15.10.2018 r. do godz. 23.59.
3. Losowanie voucherów nastąpi w dniu 16.10.2018 r.
4. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w dniu 17.10.2018 r. i zamieszczona na stronie www.polskaekologia.org.

Czytaj więcej...

CARITAS dziękuje Stowarzyszeniu, za ogromne zaangażowanie i życzliwość przy organizacji Niedzieli Świętego Franciszka w dniu 7.10.2018r.

Także dzięki obecności Stowarzyszenia Polskiej Ekologii w Polsce dokona się ekologiczne przebudzenie ! 

Eko przebudzenie

image002

Czytaj więcej...

EKOstyl 2018 950x360

Targi EKOstyl 2018 - największa na południu Polski, impreza branżowa o charakterze biznesowym. To miejsce prezentacji nowych produktów i usług związanych ze zdrowiem, a także nawiązywania kontaktów i poszukiwania partnerów na pograniczu czesko-polsko-słowackim.
Dzięki bogatej ofercie i połączeniu w jednym wydarzeniu głównych tematów i najnowszych trendów – targi cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno profesjonalistów z ekobranży, jak i szerokiego grona świadomych konsumentów .Organizatorzy Targów EKOstyl dostrzegają wyzwania i potencjał, jaki niesie ze sobą ta branża. Kolejne edycje targów są właśnie odpowiedzią na pojawiające się zapotrzebowanie. Stąd uzupełnianie targów o kolejne strefy tematyczne, rozbudowa programu merytorycznego, nawiązywanie współpracy z nowymi ekspertami i organizacjami .Zaproszenie do odwiedzenia targów kierowane są do sieci handlowych, właścicieli ekosklepów, , gabinetów SPA, odnowy biologicznej i wellness, uzdrowisk i hoteli, restauratorów, Dla menagerów tych podmiotów – targi to wymarzone miejsce, gdzie można nawiązać interesujące kontakty biznesowe, poszerzyć swoją ofertę o najnowsze produkty, porównać ceny, zdobyć wiedzę o nowych trendach i produktach dla zdrowia i podniesienia jakości życia
Targi będą się składać z trzech odbywających się jednocześnie modułów:

Czytaj więcej...

jubileusz 2018

Polska jakośc od morza do Tatr -30.09.2018r. Spartakiada Rodzinna, Marki.

image001

image004

image003

 

Czytaj więcej...

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2018 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.