Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
aleronwieprzowymax.jpg

Facebook Like Box

poniżej zamieszczamy opracowanie które zostało stworzone  wspólnie  przez  stowarzyszenie polska ekologia oraz bioagricoop włochy - „RYNEK ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ W AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ”. te dwa stowarzyszenia realizują program promocji europejskiej żywności pod nazwą „organicity”

  INFORMACJE MARKETINGOWE

  1. CHARAKTERYSTYKA RYNKU ŻYWNOŚCI EKOLOGICZNEJ W AZJI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ I MOŻLIWOŚCI DLA EUROPEJSKICH PRODUCENTÓW EKOLOGICZNYCH.

Azja Południowo-Wschodnia jest dziś dobrym obszarem do prowadzenia działalności gospodarczej i eksportu produktów spożywczych. Kraje tego obszaru są różne, ale wykazują podobne cechy pod względem potrzeb konsumentów.

Azja ma trzeci co do wielkości rynek produktów ekologicznych. Rynek żywności ekologicznej w Azji Południowo-Wschodniej przeżywa zdrowy wzrost wraz ze wzrostem świadomości konsumentów w krajach takich jak Indie, Chiny i Indonezja [1] .

Według raportu FIBL i IFOAM, pod względem liczby certyfikowanych producentów, Tajlandia z 2100 producentami ma drugą co do wielkości liczbę w regionie po Indiach. 

W związku z tym rynek żywności ekologicznej w Azji Południowo-Wschodniej stale rośnie,  stwarzając ogromne możliwości dla wszystkich produktów pochodzących z Europy.

W szczególności organiczne produkty diety śródziemnomorskiej, soki NFC, miody, owoce liofilizowane   przez młodych ludzi z wielu azjatyckich metropolii o wysokiej i średniej sile nabywczej są uważane za „fajne”, zdrowe i modne.

Czytaj więcej...

AGROBAZAR

 

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym sympatykom którzy odwiedzili nas w ciągu trzech dni na Agro Bazarze w Warszawie na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Mimo, że nasz Agro Bazar jest dopiero drugi weekend, to już spora rzesza klientów z pierwszego Agro Bazaru przyszła ponownie po zakupy pysznych produktów ekologicznych z Figi, Jasiołki, Podbeskidzia, Lubelszczyzny i innych regionów Polski. Agro Bazar zorganizowany przez Stowarzyszenie Polska Ekologia będzie gościł na Służewcu w każdy weekend od piątku w godz. 14-18, sobotę od 8-18,00, niedzielę od 8-18-tej do połowy grudnia 2020 rokuAgro Biznes TVP gościł u Nas i przeprowadził kilka rozmów z naszymi przedstawicielami. Ci z Państwa nie mieli okazji oglądać reportarzu z Agro Bazaru myślę, że chętnie posłuchają naszych wypowiedzi, dlaczego jesteśmy na Służewcu i jakie mamy plany na przyszłość w bliższej i dalszej perspektywie czasowej.

Relacje na bieżąco: https://www.facebook.com/ekologiapopolsku/ >>>

 

Tylko zdrowy chleb # Rzemieślnicze długoterminowe wypieki  # Docierają wszędzie # Piekarnia wiejska, ale nowoczesna # Gdy piekarza kusi złoto Inków

logo biopiekarz nowakowski

Nie w każdej piekarni spotyka się tradycja pieczenia pełnoziarnistego chleba ze spełnieniem rekomendacji  Instytutu Żywienia i Żywności, aby konsumenci  mogli w jadłospisie mieć kilka – co najmniej 5 – produktów zbożowych. I żeby każdy zjadał je ze smakiem.

Nie każda piekarnia kusi szerokim wyborem i nie każda „chlebodajnia” w tak trudnych czasach oferuje pieczywo zachowujące długo świeżość.  Ten warunek  staje się  ważny właśnie teraz, gdy klienci robią zakupy raczej rzadziej i decydują się na produkty o wydłużonym okresie przydatności.

Taka świątynia wypieków funkcjonuje na  Mazurach w Iłowie Osadzie pod Działdowem, a założyli ją dwaj ambitni mocarze piekarniczego fachu: Aleksander Nowakowski (nazwisko od pokoleń pisane mąką, właściciel „Nowakowski Tradycja” sp. z o.o.) i Bogdan Smolarz – herbu „Bio Piekarz”. Stąd nazwa tej tradycyjnej piekarni w nowoczesnym wydaniu „Bio Piekarz Nowakowski”. A skoro bio, to i warte odnotowania członkostwo w Stowarzyszeniu „Polska Ekologia”.

Bio Piekarze Aleksander Nowakowski i Bogdan Smolarz

Czytaj więcej...

Nowy wywiad z prezesem Polskiej Ekologii

 

Wielkanoc 2020

Światowy rynek jabłek, tak jak i inne rynki, nie jest wolny od perturbacji. Skoro polskie sady wyłącznie jabłoniowe to 30% wszystkich sadów w ogóle w UE, to widać jak ważna może być strategia działania polskich sadowników. To grupa właścicieli 167 tys. ha. Czym zaowocują (trochę przewrotne określenie) ich decyzje plus kaprysy pogody, plus  postępujące stepowienie Polski i zawirowania w handlu międzynarodowym, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Jedno jest pewne – przetrwają najlepsi. Jest i będzie popyt na dobre, markowe i ekologiczne jabłka. Markowe, czyli które? Jaka marka jest przygotowana do walki o rynek?

Z pewnością  taką silną marką są  „Jabłka Grójeckie”, mające udokumentowaną 500-letnią tradycję. Jest o tym przekonany  Pan Maciej Majewski prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, współpracującego ze Stowarzyszeniem „Polska Ekologia”. Pytamy więc o siłę tej marki:

- „Nasza marka ma kilka mocnych atutów: to nie tylko 500-letnia tradycja wywodząca się od królowej Bony, która w naszym rejonie zakładała sady. To silna przewaga konkurencyjna  podbudowana unijnym certyfikatem  Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG), co stawia je na równi z popularnymi francuskimi i włoskimi winami czy serami, jak chociażby Camembert z Normandii, czy z tak cenionymi jabłkami z południowego Tyrolu.  Co więcej, rokrocznie obserwujemy wzrost zainteresowania klientów pochodzeniem kupowanych produktów. To nie przypadek, że myśląc sery i wino – myślimy Francja. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby myśląc jabłko – myśleć o Polsce

Czytaj więcej...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.