Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rada_web_2009_mini.jpg

Facebook Like Box


Prezes „Polskiej Ekologii”: To jest nasz czas. Przyszła moda na bio-odżywianie

Autor: Magda Brzózka; www.portalspozywczy.pl

- Żywność ekologiczna to duże wyzwanie w obliczu zalewu naszego rynku żywnością mocno przetworzoną. Nam zależy, żeby łańcuch żywnościowy był jak najkrótszy, żeby dzieci w przedszkolach i szkołach były odżywiane żywnością organiczną, a wizytówką polskiej dobrej żywności były naturalne soki a nie Coca- Cola - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Paweł Krajmas, prezes zarządu Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

- To jest nasz czas, bo do Polski przyszła moda na prozdrowotne odżywianie. Świadomość polskich konsumentów jest coraz większa jeśli chodzi o wpływ tego, co spożywamy, na zdrowe życie. Za to mocno boli nas to, że nadal ok. 80 proc. żywności w sieciach handlowych obecnych w Polsce, jest pochodzenia innego niż polskie. Zupełnie nie mamy wypracowanego patriotyzmu lokalnego. Z kolei, w małych sklepach dominuje żywność wyprodukowana w naszym kraju – dodaje Paweł Krajmas.
Prezes „Polskiej Ekologii” ma nadzieję, że w ślad za modą na prozdrowotność i eko, pojawi się trend kupowania polskich produktów spożywczych. Jego zdaniem to polscy wytwórcy żywności i konsumenci a także dystrybutorzy powinni o to zadbać.
- Polska jest jednym z największych na świecie producentów soków z ekologicznej aronii i czarnej porzeczki. Mamy ogromny potencjał, jednak bolesne jest to, że zbyt dużo importujemy produktów zagranicznych a zbyt mało kupuje od nas rynek polski. Staramy się znaleźć rozwiązanie, żeby polskie produkty trafiały na nasze półki. M. in. w związku z tym zamierzamy popularyzować alternatywne formy sprzedaży np. przez internet, organizować bio-bazary. Chcemy również trafić do szkół i miejsc masowego żywienia. Gdyby wszyscy przestrzegali zapisów w ustawie to produkty niskiej jakości nie miałyby racji bytu. Jednak jest silna presja na jak najniższą cenę, co nie ma sensu, bo nie warto oszczędzać na zdrowiu dzieci. Najmłodsi w szkołach powinni otrzymywać produkty spożywcze najwyższej jakości. Preferencje w ich dostarczaniu powinni mieć lokalni dostawcy i rolnicy, musimy zacząć budować system patriotyzmu i krótkiego łańcucha dostaw – wylicza prezes „Polskiej Ekologii”.

Czytaj więcej...

W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez wystawienniczych w Polsce i w Europie dedykowanych branży produktów ekologicznych i naturalnych.

NATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji, na które cała branża czeka z niecierpliwością. Tegoroczna edycja to blisko 350 wystawców z Polski, Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Litwy, Białorusi, Szwecji czy Ukrainy – oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które są znane konsumentom oraz takich, które dopiero co pojawiły się na rynku. Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi będzie miał szansę nawiązać nowe kontakty biznesowe, odbyć spotkania branżowe oraz poszerzyć swoją wiedzę, uczestnicząc w bogatym programie wydarzeń tj. Akademia Biokuriera, Forum EKObranży, BIObiznes Forum, Konkurs o Złoty Medal NATURA FOOD, Konkurs o Złoty Medal beECO, rozstrzygnięcie konkursów EkoInnowacje oraz Tygiel Smaków.

Ekologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia na stałe wpisały się w naszą codzienność. Podążanie trendem eko to już nie tylko moda, ale konieczność, wynikająca z idei zrównoważonego rozwoju czy dbałości o zdrowie i środowisko naturalne. Dlatego Targi to również szereg wydarzeń towarzyszących, skierowanych do miłośników zdrowego stylu życia, pasjonatów gotowania, osób borykających się z problemem alergii, czy też wszystkich, którzy zamierzają podjąć wyzwanie życia w stylu eko. To właśnie dla nich dedykowane są: 2 Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Kulinarnych, 2 Forum Alergii, pokazy i konkursy kulinarne w strefie Chwyć byka za rogi, bezpłatne porady i konsultacje z ekspertami oraz degustacje produktów przygotowane przez wystawców.

Targi NATURA FOOD i beECO to miejsce dla wszystkich, którym nie jest obca maksyma „jestem tym co jem, jak żyję i co mnie otacza”.

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.


Kontakt prasowy:
Agata Szczepaniak
kierownik projektu


Tel. 603 172 934


Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny zwiedzania
13 października - 10:00 - 18:00
14 października - 10:00 - 18:00
15 października - 10:00 - 17:00

Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.NATURAFOOD.pl oraz www.beeco.com.pl

 

banerek 400x200

 

 

Bieżące informacje na temat wydarzenia: www.naturafood.pl
Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/871162763031946/
Strony na FB: https://www.facebook.com/NATURAFOOD/ , https://www.facebook.com/targibeECO/

 

Stowarzyszenie Polska Ekologia objęło patronatem III POWIATOWY JARMARK PRODUKTU LOKALNEGO I TRADYCYJNEGO W ROPCZYCACH! Jarmark odbędzie się 24.09.2017 - Niedziela w Hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach. Natomiast przed halą będzie atrakcja dla odwiedzających jarmark, a mianowicie pieczenie świniaka na rożnie, które przygotują mistrzowie z firmy ZM "Jasiołka"- Łukasz i Robert. Inną atrakcją dla odwiedzających jarmark , będą warsztaty wypieku chleba , które poprowadzi mistrz Czesław Meus. Podkarpacie jest liderem w Polsce w promowaniu żywności lokalnej! Serdecznie Zapraszamy!

plakat ropczyce

chwyc byka za rogi

„Chwyć Byka za Rogi”
konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych
organizowany w ramach projektu
finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego
Organizator: Ogólnopolskie Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów
Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia"

REGULAMIN KONKURSU KULINARNEGO
„Chwyć Byka za Rogi”

1. ZAGADNIENIA OGÓLNE


1.1. Organizatorem Konkursu Kulinarnego „Chwyć byka za rogi” jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "Polska Ekologia"
1.2. Konkurs odbędzie się w dniu 13.10.2017 roku podczas X Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi, Al. Politechniki 4.
1.3. Cele Konkursu:
- doskonalenie umiejętności kulinarnych w stosowaniu elementów polskiego mięsa wołowego wysokiej jakości,
- rozbudzanie pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych, wpajanie ducha współpracy w grupie,
- prezentacja potraw opartych o polskie ekologiczne mięso wołowe,
- promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania opartego na regularnym jadaniu polskiej wołowiny,
- popularyzacja spożycia wołowiny w polskich domach i w gastronomii,
- prezentacja różnych technik przygotowania i podawania mięsa wołowego oraz jego przetworów,
- zwiększanie atrakcyjności spożywania wołowiny, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
1.4. Nad prawidłowością przebiegu Konkursu czuwać będzie niezależne, sześcioosobowe JURY, w skład którego wchodzą:
- Jan Maciej Rudziks – wiceprzewodniczący OSPiPPE „Polska Ekologia”, przewodniczący JURY;
- Łukasz Krupiński – hodowca bydła i producent ekologicznego mięsa wołowego;
- Zdzisław Czepiga, Sebastian Kornacki i Jarosław Maliszewski – szefowie kuchni i ambasadorowie projektu Promocji Mięsa Wołowego;
- Carlos Gonzalez-Tejera – główny koordynator Konkursu.

Czytaj więcej...

Dziesiątki spotkań i nawiązanych kontaktów, promocja Podkarpacia oraz realne szanse na udaną współpracę z chińskimi partnerami w co najmniej kilku obszarach. Takie są efekty trzydniowej wizyty podkarpackiej delegacji w Chinach, której przewodniczył marszałek Władysław Ortyl.

Wraz z marszałkiem do Chin polecieli również Lucjusz Nadbereżny - prezydent Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski oraz Hou Yubo, Prezes Liugong Machinery Corporation w Polsce. Obecny był także Maciej Jaskot, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej w UMWP, Katarzyna Stachowicz – kierownik oddziału Współpracy Gospodarczej w UMWP, Paweł Krajmas, Prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia i Ewelina Nycz, dyrektor ds. rozwoju i promocji produktu Stowarzyszenia "Pro Carpathia" (Koordynator Klastra Podkarpackie Smaki) oraz Kamil Szymański – prezes CWK Operator.

Delegacja z Podkarpacia uczestniczyła w 14. edycji targów ASEAN Expo. Już pierwszego dnia w mieście Nanning marszałek spotkał się z przedstawicielami lokalnego biznesu. W spotkaniu uczestniczył także Rafał Baniak, wiceprezydent wykonawczy Pracodawców RP.

Promocja w Chinach

Czytaj więcej...

Aktywne zakończenie wakacji w Rudawce Rymanowskiej przez Stowarzyszenie Polska Ekologia. W pierwszym dniu 26.08.2017 r. Polska Ekologia zorganizowała konferencję współfinansowaną z promocji Funduszu Mięsa Wołowego oraz degustacje potraw z mięsa wołowego! Konferencję prowadził Dyr. Laboratorium Mgr. Maciej Bartoń, tematem konferencji było szerokopojęte propagowanie konsumpcji mięsa wołowego najwyższej jakości. Natomiast degustację przygotowanych przez siebie różnych potraw prowadził Zdzisław Czepiga , v-ce prezes PE Maciej Rudżiks aktywnie wyjaśniał zalety mięsa wołowego oraz zachęcał do degustacji pieczonego Byka na rożnie . Czesław Meus wypiekał podpłomyki z dodatkiem mięsa wołowego oraz inne "placki" z mięsem wołowym z polędwicy.

RUDAWKA 2017

 

 

Stowarzyszenie Polska Ekologia realizowało w ramach Karpackich Klimatów w Krośnie program Funduszu promocji mięsa wieprzowego, ale na Karpackich Klimatach promowaliśmy również produkty członków naszego stowarzyszenia! Niektórzy członkowie Polskiej Ekologii- "Figa", Pierożek", Bałon" mieli swoje stoiska handlowe, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających imprezę Krośnieńską. Na wydzielonym stoisku Polskiej Ekologii były dostępne w ramach degustacji oraz w sprzedaży wędliny z Jasiołki, pieczywo piekarni Buczek, przetwory rybne i ryby wędzone ( Karp, Pstrąg) z gospodarstwa rybackiego "Smolin", były ziarna ekspandowane bio z "Soligrano", oleje bio z firmy "Złotopolscy", mąki bio z "Polskich Młynów", Zakwas piekarski Bio - Bionat, herbatki bio oraz napoje energetyczne bio z firmy "Nomak", makarony "Babalskich", żurek i inne produkty z Naturaveny. Soki na degustację dla dzieci biorących udział w zajęciach mających na celu malowanie zwierząt z hodowli domowej dostarczyła firma Korab Garden. Wszystkim firmom które dostarczyły swoje produkty serdecznie dziękujemy:)

  Promocja Wieprzowiny 1

  Promocja Wieprzowiny

Promocja Wieprzowiny

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2017 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.