Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
oladaboczkowamax.jpg

Facebook Like Box

 

Załącznik >>> 

 

Zaproszenie na seminarium unijne pt.: Innowacje na rzecz zrównoważonego rolnictwa, organizowanego w dniu 31.01. 2020 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Krakowie.

plakat www

 

załącznik >>>

 

 

 

 

załącznik >>>

Załącznik I >>>

Załącznik II >>>

...

 

 

Załącznik >>>

 

Eko Jasienica Rosielna

Ekorewlucja w Polsce ma może charakter pełzający, ale w odniesieniu do żywności – przebojowy. Także w mleczarstwie, gdzie widać przebudzenie wielkich zakładów i efekt tego na półkach sklepowych lodówek. Ekomleko i przetwory są obecne nawet w sieciach handlowych.
A zaczęły małe mleczarnie i ekogospodarstwa. Przykładem jest należąca do Stowarzyszenia „Polska Ekologia„ Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej, która w 2007 roku zaczęła wytwarzać produkty ekologiczne.
Data ma charakter urzędowy, związany z certyfikacją, ale jak najbardziej naturalne wyroby opuszczały tę spółdzielnię już w okresie założenia - w 1927 roku. Przez 92 lata rozwijała się, umacniała więź z dostawcami, mocno inwestowała, rozważnie współpracowała z bankami i dziś – jak mówią – działając na rynku „rozpycha się między gigantami”. Jest znana nie tylko na Podkarpaciu, ale i sięga poza Polskę. Skoro w okresie międzywojennym piekarnia w Jasienicy Rosielnej eksportowała pieczywo do Amsterdamu i dalej do USA, to dziś nabiał najwyższej jakości z ziemi podkarpackiej z powodzeniem wszędzie znajduje odbiorców. A liczne nagrody i wyróżnienia dla przebojowej spółdzielni są potwierdzeniem, jakie mleczarstwo ma przyszłość.

Jak mówi prezes Spółdzielni Kazimierz Śnieżek: -„Głównym atutem dającym nam przewagę konkurencyjną jest jej stałe dążenie do innowacyjności i rozbudowy infrastruktury oraz ogromna dbałość o warunki socjalne i atmosferę w zespole. Stały rozwój i inwestycje w innowacje są najważniejszą częścią historii firmy i mają kolosalne znaczenie dla tego, jaką firmą jest dziś Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej”.

Żeby móc realizować główne hasło spółdzielni „Ten znak – to jakość i smak!”, czyli utrzymać wysoką jakość przy codziennym przerabianiu 50 tys. litrów mleka od 250 dostawców, i żeby każdy z wypuszczanych codziennie 40 artykułów opatrywać tzw. czystą etykietą, trzeba dysponować nowymi rozwiązaniami organizacyjnymi oraz nowoczesnym zapleczem technicznym.

Jasienica Rosielna

Czytaj więcej...

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.