Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
anner_small_strefa.jpg

Facebook Like Box

 

Warszawa, 26.02.2018

 

Szanowni Państwo Członkowie stowarzyszenia "Polska Ekologia"

Uprzejmie informujemy, że w związku z wprowadzeniem jednolitego pliku kontrolnego wszelkie faktury oraz noty wystawiane przez Stowarzyszenie będą przesyłane do Państwa drogą mailową.

W razie niewyrażenia zgody na w/w formę przesyłania dokumentów księgowych proszę o powiadomienie biura do dnia 16. marca 2018 r.

 

Z poważaniem:

Jolanta Lyska

Miło jest nam poinformować naszych członków i fanów Polskiej Ekologii, że organizator Food Show 2018 w Katowicach zaprosił do udziału w panelach dyskusyjnych prezesa stowarzyszenia Pawła Krajmasa, v-ce prezesa Wawrzyńca Maziejuka oraz przewodniczącego komisji rewizyjnej Czesława Meusa. Nasi przedstawiciele będą uczestniczyć w Food Show w roli panelistów. Tematami poruszanymi w trakcie paneli będą: Chia, jagody goji, chlorella – czy to już nie moda, ale trend? I czy superfoods są sposobem na wieczną młodość i urodę? Jak promować tę kategorię? - na te i inne pytania eksperci postarają się odpowiedzieć podczas debaty "Superfoods - trend wpisany w idee wellness, fit i eko", Mleko prosto od krowy, rzemieślnicze piwo, jabłko od sadownika – konsumenci są coraz mocniej wyczuleni na punkcie pochodzenia żywności. Porozmawiamy także o naturalności, lokalności i prostocie, do których powraca rynek spożywczy i gastronomia. W ramach debat na Food Show 2018 chcemy porozmawiać także o zjawisku fotograficzno-kulinarnych hitów Instagrama (czarne posiłki, zdrowie na talerzu, egzotyczne potrawy) oraz ich wpływie na trendy kulinarne i żywnościowe. Zastanowimy się czy zjawisko zwane foodporn nie powoduje, że wszystko staje się bardziej obejrzane niż spróbowane. Zapraszamy na stronę wydarzenia www.foodshow.pl, na której jest dokładna Agenda wydarzenia! Oraz oczywiście do rejestrowania się też na w/w stronie, w celu wzięcia udziału, ponieważ wydarzenie jest w formule uczestnictwa poprzez rejestrację.

FS3

Agenda wydarzenia >>>

Polska kraj wyśmienitych produktów rolnictwa ekologicznego * profesjonaliści dla BIO rolnictwa * zwiększenie polskiej konkurencyjności * dominujący udział rodzimej EKO żywności w rynku spożywczym * wspierająca rola Państwa i zadania organizacji rolników ekologicznych.

krajowa rada rolnictwa ekologicznego

Przy Krajowej Izbie Gospodarczej powstała Krajowa Rada Rolnictwa Ekologicznego, jako odpowiedź na liczne sygnały wskazujące na potrzebę funkcjonowania takiej instytucji, która zajmowałaby się kompleksowo rozwojem polskiego rolnictwa ekologicznego.
- Promujemy polską żywość na wielu rynkach zagranicznych i widać, że jest bardzo duże zainteresowanie produktami ekologicznymi z Polski - powiedział podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 30 stycznia br., Andrzej Arendarski, prezes KIG.
Zdaniem prezesa Arendarskiego ten rynek będzie się też szybciej rozwijał w Polsce, ponieważ chcemy jeść żywność najwyższej jakości i mieć pewność, że służy naszemu zdrowiu. – Chciałbym, aby Polska była postrzegana, jako kraj mający dobre produkty rolnictwa ekologicznego. Na takim wizerunku zyskają także rolnicy konwencjonalni, ponieważ jak wynika z naszych badań nad markami i ich sile oddziaływania, konsumenci zaczynają mieć większe zaufanie także do innych produktów z takiego kraju – dodał Arendarski.
Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, że aby Polska była konkurencyjna na rynku żywności ekologicznej, musi mieć narzędzia, które skutecznie będą uniemożliwiały liberalizację zasad rolnictwa ekologicznego. Prof. dr hab. Jerzy Szymona, przewodniczący Rady przestrzegał przed działaniami dopuszczającymi obecność zanieczyszczeń w żywności ekologicznej. Zdaniem profesora Szymony spowoduje to jej dyskwalifikację i spadek eksportu. – Odbiorca wie, że w produktach ekologicznych nie ma żadnych pozostałości chemicznych i jeżeli wprowadzono by nawet minimalną ilość takich substancji to konsumenci odwrócą się od takiej żywności – powiedział prof. Szymona.
Rynek żywności ekologicznej rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Z „Raportu o stanie rolnictwa ekologicznego w Polsce w latach 2015-2016” wynika, że liczba gospodarstw ekologicznych w Polsce na przestrzeni ostatnich dwunastu lat zwiększyła się z 3 705 w 2004 roku do 22 435 w 2016. Jednak w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej, Polska jest wciąż rynkiem w początkowej fazie rozwoju. Wciąż także problemem jest brak polskich sieci sklepów oferujących produkty rolnictwa ekologicznego na większą skalę. Paweł Krajmas, wiceprzewodniczący Rady przestrzegał przed wyparciem polskich produktów przez zagraniczne. - W ostatnich latach popyt na żywność ekologiczną jest tak duży, że praktycznie w każdej sieci handlowej w Polsce takie produkty są sprzedawane. Niestety, 80% tej żywności nie pochodzi z Polski – powiedział wiceprzewodniczący Krajmas. – Chcielibyśmy odwrócić tę tendencję i zwiększyć udział w rynku żywności produkowanej przez polskich producentów – dodał Paweł Krajmas.

Czytaj więcej...

BIOFACH 2018

Dzień pełny wrażeń i wydarzeń. Stoisko Polskie jest oblegane przez przedstawicieli firm z różnych krajów świata. Nasze Polskie produkty ekologiczne są innowacyjne i znajdują wielkie zainteresowanie kontrahentów z całego świata. Stoisko jest niezwykłe, dzięki dofinansowaniu Polskich Branżowych Funduszy Promocji - Wołowego, Wieprzowego, Przetworów i Warzyw oraz Zbożowego! Polska Ekologia ma misję i stara się zintegrować całe Polskie środowisko rodzimych Rolników, Przetwórców, Producentów. Przecież stare przysłowie mówi - " W jedności siła" . Potencjał Polskiej możliwości branży ekologicznej naocznie miał okazję zobaczyć Minister Jacek Bogucki z Ministerstwa Rolnictwa , i był bardzo zaskoczony bogatą ofertą Polskich firm. Myślę, że możemy po dwóch dniach stwierdzić, że sukces Polskiej Ekologii w największych targach światowych Bio Fach w Norymberdze jest osiągnięty. Nawiązaliśmy kontakty z Francją, Ukrainą, Belgią, Ukrainą,, Estonią, Serbią i wielu innych krajach. Klimat i atmosfera na Polskim stoisku jest taka, że można stwierdzić, że branża ekologiczna chce się jednoczyć! Myślę, że relacja zdjęciowa, którą poniżej pokażę faktycznie potwierdzająca nasze świetnie działania, które nie były by możliwe bez wsparcia Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa oraz Krajowej Izby Gospodarczej.

Zobacz więcej na naszym Profilu >>>

BIOFACH 2018 2

BIOFACH 2018 3

baner na strone

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2018 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.