Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box

Drodzy sympatycy Stowarzyszenia Polska Ekologia, mamy dla Was dobre wiadomości👍. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Polska Ekologia będzie wspomagała w różnej formie Was w tych trudnych chwilach zagrożenia pandemicznego ze strony wirusa SARS CoV-2. Nie jesteśmy lekarzami, dietetykami, lecz osobami dla których zdrowie człowieka jest najważniejsze. Podjęliśmy działania które mają na celu edukować i doradzać osobom chcącym dbać o swoje zdrowie, jak również dla tych którzy potrzebują dorady dietetyka i lekarza specjalisty👩‍⚕️👨‍⚕️Aktualnie Polska Ekologia prowadzi projekt Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Owoców i Warzyw pod hasłami "Ważna Dieta" 


https://www.waznadieta.pl/,


Na stronie Ważna Dieta możemy uzyskać informację na temat diet przy różnych jednostkach chorobowych, porady specjalistów , natomiast na facebooku o tej samej nazwie możemy zadawać pytania na temat diet i gdzie można nabywać niezbędne produkty spożywcze najwyższej jakości, aby chronić nasze zdrowie👍😋❤️👩‍⚕️👨‍⚕️👨‍🍳.

 

   www.waznadieta.pl

 

Zdrowie zaczyna się na talerzu…ale od czego właściwie zacząć? Między innymi w odpowiedzi na to pytanie postanowiliśmy stworzyć projekt różniący się od pozostałych, tym razem skupiliśmy się na Stworzeniu Platformy internetowej wspierającej zdrowe odżywianie pacjentów ,,Ważna Dieta” Dzięki której:

- pacjenci znajdą praktyczne odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące żywienia w chorobach dietozależnych,
- a lekarze pogłębią swoją wiedzę i zwiększą świadomość na temat zaleceń żywieniowych, które powinny być udzielane pacjentom z konkretnymi schorzeniami dietozależnymi.

Na platformie znajdą nie Państwo zarówno artykuły mówiące o walorach poszczególnych produktów, jak i takie które obalą kilka popularnych mitów żywieniowych, a do każdego produktu znajdą Państwo który pokaże jak przygotować go w ciekawy i smaczny sposób.

Projekt finansowany z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Link do strony FB:

https://www.facebook.com/Wa%C5%BCna-dieta-104589581028112/?epa=SEARCH_BOX

Link do platformy Internetowej:

https://www.waznadieta.pl/

Stowarzyszenie Polska Ekologia podpisało porozumienie o współpracy z Polskim Towarzystwem Rybackim.
Poniżej KOMUNIKAT ze strony Polskiego Towarzystwa Rybackiego.
Współpraca między naszymi stowarzyszeniami to zasługa naszego członka z Podkarpacia Gospodarstwo Rybackie Ruda Różaniecka: "Smolinfish"
-Polskie Towarzystwo Rybackie i Polska Ekologia rozpoczynają współpracę. Łączy nas produkcja i promocja żywności ekologicznej. Rybacy stworzyli na stawach azyl dla wielu gatunków zwierząt i roślin, a poprzez stosowanie tradycyjnych metod hodowli i wykorzystanie naturalnego pokarmu oraz cykl hodowlany odbywający się w czystym środowisku stawów, karp stał się produktem ekologicznym. Projekt "Nasi Rybacy" realizowany przez Polskie Towarzystwo Rybackie zrzesza gospodarstwa rybackie z terenu całego kraju promując sprzedaż bezpośrednią w gospodarstwach oraz punktach partnerskich (sklepach, restauracjach). Stowarzyszenie Polska Ekologia skupia producentów, którzy podjęli produkcję żywności z surowców ekologicznych z przekonaniem, że produkty te są bardziej wartościowe dla człowieka.

 

POLSKIE TOWARZYSTWO RYBACKIE >>>

 

PTR

Stowarzyszenie Polska Ekologia włącza się się w akcję która ma zapobiec rozpowszechnianiu się zakażenia społeczeństwa w Polsce koronawirusem Covid 19. Naukowcy twierdzą, że wirus SARS-CoV-2 już z nami zostanie wiec kluczem do zachowania zdrowia będzie budowanie odporności.
Czas na zmianę zachowań, ale nie na chwilę - na zawsze!
W środkach masowego przekazu najważniejszym tematem jest koronawirus. Władze Polski wydały wiele zarządzeń które mają Nas uchronić przed katastrofalnymi skutkami zakażenia koronowirusem, i bardzo dobrze , że mamy tyle wypowiedzi lekarzy, naukowców co to jest koronowirus i jak powinniśmy się chronić przed zakażeniem. Sprawą podstawową jest higienia osobista oraz zwracanie uwagi na otoczenie ( czyli na osoby "kichające. kaszlące itp"). My zachęcamy do zmiany naszego podejścia do zdrowego odżywiania. Ponieważ koronowirus został do naszego kraju "przywieziony" z krajów europy zachodniej zastanówmy się przed podjęciem decyzji o zakupie artykułów spożywczych z importu z dodatkami wzmacniającymi - aromat, smak, przedłużającymi trwałość, ponieważ taka żywność ma kiepskie wartości odżywcze .

Czytaj więcej...

Jak wskazuje nazwa projektu szukaliśmy ,,Sposobu na Byka”, i tym razem postawiliśmy upiec go w całości! Projekt realizowaliśmy podczas XIV Jesiennej Giełdy ogrodniczej w Boguchwale, a dzięki temu że trwała ona dwa dni, mieliśmy odpowiednio dużo czasu na przygotowanie naszego Byka.

Pierwszego dnia w naszych namiotach odbywała się degustacja już gotowych produktów wołowych, informowaliśmy uczestników o walorach Polskiej Wołowiny, sprawdzaliśmy ich wiedzę i opinię, poprzez ankiety, a na koniec wręczaliśmy im specjalnie przygotowane foldery. Po południu natomiast nasi kucharze rozpoczęli pieczenie byka żeby zdążyć na porę obiadową kolejnego dnia. Byk oczywiście wywołał furrorę wśród odwiedzających, a kolejka mierzyła kilkadziesiąt metrów!!

Projekt Finansowany był z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Link do relacji na portalu Facebook:

https://www.facebook.com/ekologiapopolsku/posts/2231814226928860

Sposób na Byka

Tym razem z naszą Polską Wieprzowiną udaliśmy się aż do Wirginii w USA, oczywiście nie bez powodu. Odbyło się tam 24 Światowe Jamboree Skautowe, skupiające 46 tysięcy młodych harcerzy a Polska reprezentacja liczyła aż 350 osób, podczas wyjazdu poza wzięciem udziału w Jamboree młodzież również spędziła 3 dni z Polonią w Nowym Jorku. Naszym celem było przede wszystkim pokazaniem młodym ludziom z prawie 164 krajów, jakościowo dobrej, smacznej i zdrowej wieprzowiny, co wnioskując po opiniach które otrzymaliśmy od obecnych tam harcerzy udało nam się z nawiązką!!

Projekt Finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Większą relację z wydarzenia znajdą Państwo na poniższej stronie:

https://jamboree2019.zhp.pl/

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.