Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_27.jpg

Facebook Like Box

Tłocznia Maurer       
P.P.H.U
33-390 Łącko
Zarzecze 1
http://www.maurer.com.pl

We wsi Zarzecze położonej nad Dunajcem w gminie Łącko prowadzimy gospodarstwo rodzinne. W gospodarstwie tym ,obok hodowli, na stokach górskich sady zakładał już mój dziadek. Produkcją znakomitych górskich jabłek docenianych zwłaszcza na Śląsku zajmował się także mój ojciec

Ja obok uprawy warzyw kontynuuję tradycję sadowniczą. Pyszne jabłka towarzyszyły mi od urodzenia. Pracą w sadzie zajmowałem się już jako uczeń szkoły podstawowej. Studiując na Akademii Rolniczej zdobywałem wiedzę ogrodniczą, a prowadząc gospodarstwo praktycznie ją wykorzystuję. Moim marzeniem było niezaniechać łąckich tradycji sadowniczych, a także udoskonalić i przekazać odbiorcom naturalne, nieskażone walory smakowe i zdrowotne. Nasza rodzina chce przekazać Państwu niepowtarzalny i nienaruszony smak górskich jabłek nie tylko w owocach, ale także w soku.

   W 2002 roku w gospodarstwie zainstalowaliśmy tradycyjną, ekologiczną prasę. Tłoczymy z własnych owoców moszcz jabłkowy, do którego nie dodajemy absolutnie nic. Jest to tylko naturalny sok wyciśnięty na zimno, zawierający cenne witaminy i mikroelementy. Obecnie dla trwałości sok ten pasteryzujemy.

W rok później zastrzegliśmy logo firmy ( tzw. znak towarowy) w urzędzie patentowym Rzeczpospolitej Polskiej.
    
Dzięki obecności na licznych targach i promocji firma pozyskała zainteresowania wielu kontrahentów, również z zagranicy. Już od kilku lat regularnie uczestniczymy w wystawach BioFach w Norymberdze, Polagrze Fram i Polagrze Food w Poznaniu, Poznaj Dobrą Żywność oraz IFE Poland w Warszawie, Agropromocji w Nawojowej. Teraz Soku Maurera możeciePaństwo szukać nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także w supermarketach (Carrefour czy słowacka Billa).

Wraz z rozwojem firmy, staramy się przyczyniać do promocji naszego regionu i pomagać innym. Rok rocznie bierzemy udział w organizacji Święta Kwitnącej Jabłoni w Łącku, sponsorując dostawy soku. Ponadto wspieraliśmy organizację Wieczoru Pieśni i Poezji Śpiewanej Kraków 2004 i wielu innych kulturalnych wydarzeń oraz sponsorowaliśmy soki dla ośrodka niepełnosprawnych w pobliskiej Szczawnicy, koloni dziecięcych oraz podczas Święta Dzieci Gór 2007w Nowym Sączu.

Wyroby naszej firmy cieszą się rosnąca popularnością. Klienci mają do nas zaufanie, bo choć od pięciu lat ulegają metamorfozie etykiety, foldery, strona internetowa, to w ogóle nie zmienia się tradycyjna receptura Soku Maurera i jego niepowtarzalny, aromatyczny smak.

Zapraszam do degustacji i życzę smacznego!

Krzysztof Maurer

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.