Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box

Mockmill - młynki do zbóż, roślin strączkowych i przypraw.

Do Polski wkroczyła moda na pieczywo i potrawy mączne z udziałem świeżo mielonych zbóż. Aromatyczna mąka wytwarzana samodzielnie, szczególnie z prastarych odmian zbóż podnosi walory smakowe oraz wartości odżywcze domowych wypieków. Świeżo mielona mąka jest szansą na urozmaicenie każdego domowego pieczywa oraz oferowanego przez rzemieślnicze piekarnie, a także serwowanego przez restauracje, skutecznie podnosząc konkurencyjność produktu. Mąka szczególnie z prastarych odmian zbóż wytworzona na żarnach Mockmill daje mąkę najbardziej zbliżoną do tej wytwarzanej na żarnach półobrotowych i obrotowych na naszych terenach od około I wieku p.n.e.

 
Chcąc nazywać produkty mączne "dawnymi" / "tradycyjnymi" oprócz dobrania dawnego surowca do mielenia, należy także zmielić ziarna najbardziej zbliżoną do dawnych czasów metodą - tj. na żarnach obrotowych Mockmill.

mockmill

Elektryczne młynki Mockmill skutecznie wspierają kreatywność gospodyń domowych, domowych piekarzy, zawodowych piekarzy, cukierników, kucharzy... Mogą oni wytwarzać własne mąki ze zbóż chlebowych i niechlebowych, także bezglutenowych, ze słodów, z roślin strączkowych, tworzyć własne mieszanki wypiekowe z dodatkiem nasion, przypraw i zmielić wszystko razem na najdelikatniejszą mąkę wprost do miski, dzieży. Mogą także wytwarzać mieszanki mąk niedostępne na rynku z tzw. superzbożami - prosem, sorgo, amarantusem, miłką abisyńską itp. w takich ilościach jakich aktualnie potrzebują, natomiast surowce przechowywać bezpiecznie w postaci ziarna, zachowując jakość surowca, świeżość i wszystkie wartości odżywcze maksymalnie długo. Młynki mogą mielić surowce suche, oraz zawierające do około 10% tłuszczu - jak owies. Bądź mieszanki suchego surowca z oleistym do 10%. Eksperymenty pokazują, że Mockmill potrafi zmielić na puder np. sól kamienną, albo wysuszone skorupki jaj, może nadać się do mielenia liofilizowanych warzyw, owoców, grzybów... Mockmill ma wiele zastosowań.

Żarna korundowo-ceramiczne w Mockmill są wyjątkowo trwałe (korund to drugi najtwardszy minerał na świecie, zaraz po diamencie), same młynki zostały zaprojektowane na wiele lat bezawaryjnej pracy, co potwierdza 6 i 12 letnia gwarancja producenta w przypadku zastosowań domowych. W przypadku zastosowań komercyjnych gwarancja wynosi 2 lata.

Młynki Mockmill mają zastosowanie w gospodarstwach rolnych, wpisują się doskonale w ideę innowacyjnych form przedsiębiorczości w małym przetwórstwie. Mockmill to wręcz integralny element krótkiego łańcucha dostaw. Rolnik, który samodzielnie uprawia zboża może na Mockmill samodzielnie wytwarzać najdelikatniejszą mąkę pełnoziarnistą i samodzielnie wypiec z niej pieczywo (lub wytwarzać pierogi, czy inne produkty spożywcze) i sprzedawać je w ramach rolniczego handlu detalicznego. Może także sprzedawać samą mąkę, szczególnie na rynku poszukiwane są mąki tzw. prastare - np. płaskurka, samopsza, orkisz. Albo wręcz sprzedawać same ziarna - oplewione, wyczyszczone, przygotowane do mielenia i zapakowane w detaliczne opakowania - ziarna mogą znaleźć potencjalnych nabywców przez internet.

Młynek Mockmill do zastosowań profesjonalnych 200PRO ma wydajność od 12kg najdrobniejszej mąki na godzinę wzwyż - im grubszy przemiał tym większa wydajność. Dzięki zastosowaniu przemysłowego 600W silnika w modelu 200PRO ma on znacznie wydłużony czas pracy ciągłej, w porównaniu do młynków domowych.

Producentem jest Wolfgang Mock GmbH - właściciel marki Mockmill. Wolfgang Mock jest „ojcem” domowych młynków, posiada ponad 40 letnie doświadczenie w konstruowaniu i wytwarzaniu kompaktowych młynków żarnowych.

Każde pieczywo, wypieki cukiernicze, wyroby ciastkarskie, wszelkie dania mączne zaleca się wzbogacać dodatkiem świeżo zmielonej mąki. Stowarzyszenie Polska Ekologia rekomenduje młynki zbożowe Mockmill, w szczególności do surowców z upraw ekologicznych!

Gdzie kupić Mockmill?
Młynki sprzedawane są wysyłkowo przez bezpośredniego importera. Informacje i zamówienia drogą email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (bezpłatna dostawa kurierska, możliwość płatności za pobraniem, raty, leasing, 14 dniowe prawo do odstąpienia od umowy)

    
Więcej informacji: http://mockmill.com.pl

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.