Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
b_p002_0_4.jpg

Facebook Like Box

 

 
18 maja w naszej szkole odbyły się Warsztaty kulinarne 'Wybieram Polskie - Eko" uczniowie klasy 2TŻ ćwiczyli rozbieranie półtuszy wieprzowej. Warsztaty prowadzili specjaliści ze Stowarzyszenia Polska Ekologia. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty! Czekamy na więcej
 
WPE Zduńska Wola 1

Czytaj więcej...

Źródło: Warsztaty Wybieram Polskie – Eko – ZSCKR (zsr-widzew.pl)

W pionie gastronomicznym odbyły się warsztaty kulinarne połączone z pokazem rozbioru półtuszy wieprzowej pod hasłem „Wybieram Polskie – Eko” organizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Ekologicznych POLSKA EKOLOGIA w składzie: Marek Klonecki – rzeźnik, Małgorzata Konieczna z firmy cateringowej „MAŁGOŚ”, Stefan Bednarek – właściciel ekologicznego gospodarstwa rolnego oraz Czesław Meus – ekspert branży piekarniczej i zbożowej. Warsztaty zostały sfinansowane przez „Fundusz promocji mięsa wieprzowego”, „Fundusz promocji mięsa wołowego”, „Fundusz promocji ziarna zbóż i przetworów zbożowych” oraz „Fundusz promocji warzyw i owoców”.

Zajęcia rozpoczęły się wykładem połączonym z pokazem rozbioru półtuszy wieprzowej na elementy kulinarne. Prowadzący przedstawił zastosowanie poszczególnych elementów mięsa w produkcji gastronomicznej.

W drugiej części warsztatów uczniowie mieli możliwość wykorzystania otrzymanych elementów mięsa wieprzowego do sporządzenia wielu smacznych i aromatycznych zestawów obiadowych. Uczniowie podali kotlety schabowe w panierce i saute, żeberka w sosie musztardowo-miodowym, tradycyjną świeżonkę, gulasz z warzywami, roladki schabowe duszone w warzywach, roladki schabowe z papryką w panierce, soczystą pieczona polędwicę. Jako dodatki przygotowali kaszę Tripsa, kluski śląskie, ziemniaki opiekane w ziołach oraz kapustę młodą duszoną z boczkiem i wiele surówek według swoich pomysłów. Warsztaty zakończyły się degustacją przygotowanych potraw.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Polska Ekologia i Panu Stefanowi Bednarkowi za edukację zawodową młodych kucharzy, przybliżenie im tematyki żywności ekologicznej, rozbioru i zastosowania półtuszy wieprzowej.

 

Źródło: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy | Facebook

Wybieram Polskie-Eko w CKZiU w Łęczycy oraz ZSP Nr 1 w Łęczycy. W dniu dzisiejszym nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych. W trakcie szkolenia uczniowie poznali technologie rozbioru mięsa oraz zmierzyli się kulinarnie z produktami wysokiej jakości. Na rozpoczęciu warsztatów gościliśmy Pana Starostę Janusza Mielczarka.

  WPE Łęczyca 7

Czytaj więcej...

 Żródło: Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 im. Romualda Traugutta w Bełchatowie (zsp2bel.pl)

W dniu 27.05.2022 w murach naszej szkoły odbył się pokaz w ramach Projektu finansowanego z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego oraz Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Uczniowie klas gastronomicznych mieli możliwość obserwowania fachowego rozbioru półtuszy wieprzowej na części zasadnicze i elementy gastronomiczne. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne. Uczniowie przygotowywali potrawy z otrzymanych elementów gastronomicznych z rozbioru półtuszy oraz warzyw i owoców pochodzących z upraw ekologicznych dostarczonych przez prowadzących pokaz.

WPE Bełchatów 3

Czytaj więcej...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.