Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
oczekwedzonymax.jpg

Facebook Like Box

 

EKOOAZA Młyny Wodne Sp. z o. o.

 

EKOOAZA Młyny Wodne Sp. z o. o.


Tokary 9
08-108 Korczew
NIP: 821-266-49-15 REGON: 384309406
Tel. 83 357-63-97
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ekooaza logo

 

EKOOAZA Młyny Wodne Sp. z o. o. to polska firma młynarska, jedna z najstarszych, a najmniejszych. Kontynuujemy rodzinne tradycje młynarskie zapoczątkowane w 1905 roku.
Młyny Wodne znajdują się na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w strefie Natura 2000, nad rzeką Toczną w województwie mazowieckim.
W 2005 roku uzyskaliśmy certyfikat produkcji metodami ekologicznymi nr PL-EKO-06-005550/20/01. Produkujemy Nadbużańskie mąki, kasze, otręby i mieszanki „Twój Chleb” do domowego wypieku chleba pod marką „Młyny Wodne”. Specjalizujemy się w mąkach pełnoziarnistych typ 2000 razowych i kaszach wytwarzanych bez rafinacji pradawną technologią nadbużańskich młynów wodnych.
Nasz unikalny sposób wymiału – bez rafinacji łuski i zarodka ziarna - decyduje o zachowaniu maksymalnej ilości cennych składników mineralnych, witamin i błonnika pokarmowego w naszych produktach.
Wielopokoleniowe tradycje młynarskie łączymy z nowoczesnością – w naszym młynie „tak jak dawniej” to Młynarz, a nie komputer prowadzi i nadzoruje przemiał zboża. Na bieżąco, ręcznie sprawdza i ocenia jakość mąki, która „sypie się spod walców młyńskich”, czuwa nad prawidłowym przemiałem, „słucha” młyna. Ekologiczne produkty „Młyny Wodne” mają niepowtarzalny, naturalny smak i zapach.
W 2019 roku otrzymaliśmy certyfikat Jakość Tradycja dla mąki żytniej Nadbużańskiej typ 2000 razowej produkowanej bez rafinacji. Potwierdza on wysoką jakość i tradycyjne metody produkcji tej mąki, niezmienione od ponad 50 lat.
Od ponad 100 lat „piętrząc wodę na młyn” wykorzystujemy czystą, odnawialną energię wody. W ten sposób dbamy o środowisko naturalne i retencję polskiej sieci rzecznej.

 

Ekooaza

Ekooaza

image003

Ekooaza

Ekooaza

  Ekooaza

 

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.