Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box

W ten weekend odbył się 19. Wyścig Górski Prządki - Valvoline – organizowany przez Automobilklub Małopolski Krosno - którego meta mieści się u podnóża rezerwatu Prządki, a w sobotę centrum wydarzeń znajdowało się w Korczynie k. Krosna (Podkarpackie).
Partnerem imprezy jest Stowarzyszenie Polska Ekologia, które dzięki realizacji projektu „Polska Smakuje w Naszych Regionach”, z jednej strony promuje polską żywność poprzez produkty regionalne i naszą narodową tradycję kulinarną, z drugiej może częstować najlepszymi smakami uczestników i widzów wydarzenia. Ekipa kucharzy zawodowych i amatorów w namiocie Stowarzyszenia Polska Ekologia przygotowała m.in. grillowaną cukinię z polędwiczką wieprzową, potrawkę warzywną oraz bigos wołowy.
Szczególnie chętnie sięgano po naleśniki z musem malinowym oraz podsmażane pierogi z mięsem. Ale furorę zrobiła – mało znana w regionie podkarpackim – świeżonka czyli tradycyjny chłopski gulasz przygotowywany ze świeżej wieprzowiny, dzieło kucharza Stefana Bednarka.
 
wyścig Prządki
 
...
 
HOT NEWS ! Od tej soboty, czyli 21.05.  rozpoczynamy targi w Chicago 🇪🇺🇵🇱🇺🇸
 
@High Quality BioEurope to projekt promocji europejskiej żywności ekologicznej. Od 21-24.05.2022 Stowarzyszenie Polska Ekologia na targach @National Restaurant Association Show 2022 w USA w Chicago będzie przedstawiało europejską żywność ekologiczną ( w tym Polską) oraz nasi mistrzowie kulinarni będą prowadzili pokazy i degustacje częstując smakowitymi daniami, deserami, przekąskami . Mamy nadzieję, że przedstawiciele branży HORECA z USA zostaną zaskoczeni niespotykanymi na rynku USA deserami, przekąskami i daniami . TRISPA znowu zaskoczy jako @Pradawne Ziarno które w USA będzie prezentowane po raz pierwszy będzie stanowiło wielką atrakcję , w ilu odsłonach kulinarnych można Trispę wykorzystać.
ZAPRASZAMY POLONIĘ AMERYKANSKĄ🇵🇱🇺🇸
 
 
...

 

Pobierz załącznik PDF >>>

 

...

Stowarzyszenie Polska Ekologia było reprezentowane w Polskiej misji ekonomicznej w Osijeku w Chorwacji 👍🤝🇭🇷🇵🇱. Misję ekonomiczną do Chorwacji zorganizował Konsul Honorowy Chorwacji w Polsce Pan Paweł Włodarczyk. Czesław Meus w swoim wystąpieniu na spotkaniu w Inkubatorze Przedsiębiorczości BIOS w Osijeku zaprezentował nasze stowarzyszenie i podkreślił 16 -to letni dorobek w rozwój i popularność żywności ekologicznej nie tylko w naszym kraju, ale również w całym świecie 👍 W misji wzięli udział przedstawiciele dwóch firm z Polskiej Ekologii, Wacław Becla oraz Janusz Ramski👏👍. Nasz przedstawiciel zaprosił do współpracy gospodarczej Chorwackich rolników i przetwórców żywności ekologicznej W oddzielnym poście zamieścimy relację zdjęciową z naszego wyjazdu do Chorwacji🇭🇷🇵🇱🇪🇺

...

 

 

 

Pobierz załącznik PDF >>>

....

Ważne sprawy społeczne w temacie Soliny opóźniły przekazanie informacji o udziale firm z Polskiej Ekologii w targach SIAL które się odbyły w dniach od 20-22.04 w Montrealu 👍🇨🇦🇪🇺🇵🇱. Realizując projekt High Quality BioEurope finansowany między innymi ze środków 🇪🇺 pokazaliśmy na targach SIAL wiele ekologicznych produktów z Europy w tym z Polski, a nasi mistrzowie kulinarni przez trzy dni prowadzili degustację wśród odwiedzających targi, przygotowując takie potrawy jak rydze na maśle, kurki w śmietanie, pszenicę Trispę z owocami, warzywami i mięsem wołowym, były płonące naleśniki, polędwiczka wieprzowa z sosem z borowików 😋Po targach była możliwość zwiedzenia Montrealu👍

 

Zobacz więcej na FB >>>

 

...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2022 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.