Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box

MushUp logo

Prezentacja na Festiwalu Wibracje.

Nowym kandydatem do konkursu „Polski produkt przyszłości” powinien być dostępny, skuteczny i dokładnie przebadany preparat grzybowy. Mamy w Polsce kilku jego producentów i rozwijające się zaplecze surowcowe. Działa grono  naukowców, dla których grzyby medyczne to nowa karta medycyny.

Coraz częściej pojawiają się doniesienia naukowe o skuteczności mykoterapii. Jej znaczenie będzie rosło z każdym miesiącem, podobnie jak wyglądała kariera … penicyliny, która również pozyskiwana jest z grzybów choć niemedycznych.

Tu jednak nie ma przypadku tak jak to było z Penicillium w 1928 roku. Grzyby lecznicze są badane i stosowane w medycynie naturalnej od tysięcy lat, jednak dopiero w ostatnich latach pokazało się więcej badań i rozwija się produkcja.

We właściwościach grzybów leczniczych zwłaszcza soplówki jeżowatej zakochała się Dolina Krzemowa, ponieważ suplementacja tym grzybem poprawia pamięć i szybkość myślenia oraz pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.

Z tą opinią współgrają doniesienia płynące z amerykańskiego National Cancer Institute, także z Cancer Research Laboratory Methodist Research Institute oraz z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. Mnóstwo badań realizuje też National University of Singapure.

Starania idą w kierunku uzyskania najskuteczniejszej formy naturalnych suplementów grzybowych przez współdziałanie autorytetów naukowych ze strefą wytwórców.  Wraz z modą, która przychodzi z USA,  przybywa producentów preparatów bardziej złożonych, wręcz skondensowanych w swej efektywności,  produktów, które łączą w sobie mieszaniny naturalnych ekstraktów, a także sproszkowanych,  specjalnie suszonych grzybów.

MushUp

 

Czytaj więcej...

Konkurs Master Baker

 

Pobierz załącznik PDF >>>

...

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2021 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.