Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rodukt_002.jpg

Facebook Like Box

Misja stowarzyszenia:

WIELU JESZCZE NIE WIE...
czym jest żywność ekologiczna

Są to produkty spożywcze uzyskiwane bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin (fungicydy, herbicydy oraz insektycydy, określane zbiorczo jako pestycydy), bez chemicznych substancji przyspieszających wzrost, bez nawozów syntetycznych i technik inżynierii genetycznej, a także bez sztucznych dodatków smakowych, aromatów i napromieniowania.

Badania naukowe potwierdzają, że produkty konwencjonalne zawierają o wiele więcej rakotwórczych metali ciężkich, azotanów, pestycydów i szkodliwych substancji chemicznych niż produkty ekologiczne. Warto pamiętać, że w dzisiejszym rolnictwie konwencjonalnym stosuje się już ponad 400 różnych związków chemicznych, których stosowanie w gospodarstwach ekologicznych jest kategorycznie zabronione.
Serdecznie zapraszamy do działu GALERIA,
gdzie Państwo będą mogli zobaczyć obszerne fotorelacje z naszych dotychczasowych imprez.

Efekty naszej działalności moga Państwo oceniać szczególnie w działach:  "Aktualności" oraz "Galeria", gdzie prezentujemy nasze wspólne i indywidualne sukcesy w dziedzinie promocji produkcji i świadomości ekologicznej.

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.