Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
b_p005_1_4.jpg

Facebook Like Box

Projekt Wybieram Polskie-Eko cieszy się dużym powodzeniem. 10. maja, młodzież z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach "zmierzyła" się kulinarnie z produktami wysokiej jakości.
Do dyspozycji mieli warzywa i owoce, zboża, mięso wieprzowe i mięso wołowe.
 
Projekt sfinansowany z Funduszu promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszu promocji Warzyw i Owoców oraz Funduszu promocji Ziaren Zbóż i przetworów Zbożowych.
 
Wybieram Polskie Eko Poddębice

Czytaj więcej...

 
Wybieram Polskie Eko to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Polska Ekologia, dzięki któremu m.in. organizowane są zajęcia kulinarne bazujące na tradycyjnych składnikach. Wczoraj akcja została przeprowadzona w wieluńskich warsztatach gastronomicznych. Czytaj więcej:
 
 
 
 
 
 
warsztatay polskie eko
 
Fot źródło: www.radiozw.com.pl 
 
 
...

 

To był kolejny dzień zmagań w Wielkopolsce!
W ramach projektu Wybieram Polskie-Eko uczniowe Zespół Szkół Rolniczych Sędziejowice mogą spróbować swoich sił z produktami ekologicznymi wysokiej jakości.
 
Program sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszu Promocji Warzyw i Owoców, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, Funduszu Promocji Ziaren Zbóż oraz Przetworów Zbożowych.
 
WPE Wielkopolska 5

Czytaj więcej...

W dniu 30.12.2021 r w Rzeszowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt Wybieram Polskie Eko 2020.
W konferencji wzięli udział zaproszeni goście w osobach dyrektora KOWR w Rzeszowie Jerzego Borcza , dyrektora PODR w Boguchwale Roberta Pieszczocha . Konferencję prowadził członek zarządu Stowarzyszenia Polska Ekologia Wawrzyniec Maziejuk, Zgromadzeni goście mogli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat rozwoju rolnictwa i przetwórstwa ekologicznego wygłoszonego przez Ewelinę Nycz. Bardzo dziękujemy redakcjom za przysłanie na konferencję swoich przedstawicieli. Dzięki ich uczestnictwu społeczność z Podkarpacia i innych rejonów Polski może dowiedzieć się o tym projekcie oraz o tematach dotyczących rolnictwa, przetwórstwa i handlu produktami ekologicznymi.
Wybieram Polskie Eko jest to inicjatywa promująca żywność pochodzącą od naszych rolników i przetwórców legitymujących się certyfikatem ekologicznym'
Nasze działania obejmowały cykl imprez targowych, na których prowadziliśmy pokazy kulinarne z degustacjami. Poprzez aktywny udział ekspertów z branż spożywczych, edukowaliśmy konsumentów w zakresie rolnictwa i żywności EKO. Projekt przewidywał prowadzenie warsztatów, w szkołach średnich o profilu spożywczym. Podczas nich uczniowie pod okiem mistrzów kulinarnych przygotowywali potrawy i wypieki z surowców ekologicznych.
Projekt Wybieram Polskie Eko 2020 został sfinansowany przez Fundusze Promocji Mięsa Wieprzowego, Mięsa Wołowego, Warzyw i Owoców oraz Zbóż i Przetworów Zbożowych .
 

Czytaj więcej...

"Wybieram Polskie Eko" to projekt sfinansowany ze środków Funduszy Promocji mięsa wieprzowego, wołowego, owoców i warzyw oraz zbóż i przetworów zbożowych👍😋👏 W ten weekend od 8-10.10.2021 r. Stowarzyszenie Polska Ekologia było obecne z w/w projektem na Targach Eco style w Kielcach👍👏😋. Przez trzy dni nasi kucharze gotowali, piekli, smażyli przepyszne potrawy z polskiego mięsa wołowego i wieprzowego, gotowali zupy z warzyw, smażyli racuszki i naleśniki z owocami, były również pyszne bułeczki z płatkami z róży, ciasto drożdżowe z ekologiczną borówką amerykańską oraz wiele innych smakołyków😋😋😋👩‍🍳🧑‍🍳👨‍🍳, Furorę zrobiła pszenica okrągłoziarnowa vel. Trispa serwowana jako dodatek do pieczonej karkówki zamiast kaszy😋😋 Cel projektu został spełniony, bo oprócz degustacji ekologicznych polskich produktów, odwiedzający targi mogli porozmawiać z naszymi ekspertami, na temat czy warto przestawić swoje gospodarstwo konwencjonalne na produkcję ekologiczną i czy warto uzyskać np certyfikat ekologiczny na produkcję pieczywa ekologicznego. Bardzo naszych mistrzów kulinarnych wspierali uczniowie z ZDZ Kielce ze swoim opiekunem mgr inż Mariuszem Bezakiem😋👏

eco style

eco style

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2022 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.