Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rodukt_002.jpg

Facebook Like Box

Fabryka cukierków PSZCZÓŁKA

Fabryka Cukierków „Pszczółka”: 65 lat z sukcesem na rynku.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. należy do największych producentów słodyczy na polskim rynku, w swojej ofercie ma ok. 50 wyrobów. W fabryce w Lublinie wytwarzane są cukierki czekoladowe, praliny, galaretki, karmelki twarde i nadziewane. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jest polską firmą. W ciągu 65 lat działalności na rynku, „Pszczółka” zyskała grono wiernych klientów, zarówno na rynku krajowym jak i za granicą.
- Szanujemy tradycyjne, sprawdzone receptury, które gwarantują niezmiennie dobry smak naszych cukierków, ale korzystamy także z nowoczesnych rozwiązań i śledzimy trendy rynkowe. Dzięki zróżnicowanej i bogatej ofercie możemy sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym gustom naszych klientów. Stale rozwijamy asortyment i wprowadzamy nowe produkty, które kuszą niepowtarzalnym smakiem, aromatem i nowoczesną szatą graficzną – mówi Aleksander Batorski, Prezes Zarządu Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.
Cukierki powstają w jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie, która została otwarta w ub. roku. Był to kamień milowy w historii firmy. W nowej siedzibie firmy o powierzchni ponad 20 000 mkw. znajdują się nowoczesne hale produkcyjne i magazynowe oraz przestrzeń biurowa. Zakład wyposażony jest w zautomatyzowane maszyny i urządzenia wiodących producentów na rynku europejskim i światowym. Spółka poszerzyła swój asortyment o nowe wyroby, zwiększając tym samym eksport m.in. do krajów Europy Zachodniej.
- Jestem przekonany, że będziemy w stanie wypracować mocną pozycję na rynku wyrobów czekoladowych. Fabryka otworzyła przed nami zupełnie nowe możliwości, które zamierzamy w pełni wykorzystać – mówi Aleksander Batorski.
Na sklepowych półkach sukcesywnie pojawiają nowe produkty „Pszczółki”. Są to m.in. Czekoladowe Sympatie – pralinki z nadzieniem o smaku śmietankowym i orzechowym w kształcie kul, Czekoladowe Fantazje, czyli pralinki z delikatnym kremem o smaku kokosowym, adwokatowym, kawowym oraz pistacjowym. Wśród nowości są także trufle Piknikowe i czekoladowe Michaśki oblane deserową czekoladą.
Widząc rosnące zainteresowanie produktami funkcjonalnymi i prozdrowotnymi, „Pszczółka” poszerzyła swoją ofertę także o cukierki wzbogacone o cenne składniki dla zdrowia. Przykładem mogą być karmelki Musss Plus z dodatkiem wit. C i magnezem oraz cukierki czekoladowe Pychałki, czyli truskawkowe cukierki z chrupkami, oblane czekoladą, które zostały wzbogacone o magnez i wapń. Kolejną zupełnie nową kategorią cukierków, która powiększyła ofertę „Pszczółki” są galaretki, a wśród nich owocowe galaretki w cukrze – Słoneczne z owocowymi sokami i witaminą C.
Dzięki uruchomieniu nowoczesnego zakładu produkcyjnego i rozszerzeniu portfolio o nowe produkty, „Pszczółka” będzie mogła konkurować z największymi firmami z branży czekoladowej. Możliwe będzie rozszerzenie eksportu m.in. o tereny Europy Zachodniej. Prowadzone są także rozmowy z kontrahentami m.in. z Chin, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Hongkongu, Kanady. Obecnie produkty z lubelskiej fabryki trafiają do sklepów m.in. w Dubaju, Azerbejdżanie, Jordanii, Estonii i Szwecji, Niemiec, Rosji, Czech, Słowacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii.
Cukierki „Pszczółki” od lat są doceniane przez konsumentów, jak i specjalistów z branży, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. W br. Spółka otrzymała od Ministerstwa Rolnictwa znak: Poznaj Dobrą Żywność. Wyróżnienie przyznano Jogusiom: owocowym karmelkom z mlecznym nadzieniem, dostępnym w czterech kuszących smakach: pachnącej poziomki, słodkiej maliny, kwaśnej cytryny i soczystej brzoskwini. Oznaczenie przyznawane jest produktom, które odznaczają się wysokimi walorami smakowymi, a podczas ich produkcji zostały zachowane m.in. wysokie normy bezpieczeństwa, a przede wszystkim jakość.
Jogusie uznano także za Przebój Rynku FMCG 2018 w konkursie branżowego wydawnictwa Życia Handlowego. Z kolei cukierki Pychałki dostały tytuł Lidera Smaku. Miesięcznik Hurt i Detal przyznał w maju br. „Pszczółce” tytuł lidera innowacji za wprowadzenie nowych linii produktowych w wygodnych dla klienta opakowaniach Stabilo.

Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

ul. L. Spiessa 7,

20-270 Lublin

pszczolka.pl/

 

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.