Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rodukt_002.jpg

Facebook Like Box

Maciej Barczak
+48609471543

 
P.H. Royal sp. z.o.o.
Wolska 84/86
01-141 Warszawa

www.royal-brand.pl

Royal Brand

 

Innowacje Royal Brand – rozgrzewające przyprawy z całego świata
Co na rozgrzewkę w zimowe dni? Na przykład herbata z imbirem. Owo sproszkowane kłącze to jedna z najstarszych przypraw. Nie bez słuszności wchodzi do grupy określanej mianem „smacznej medycyny”. Imbir ma  działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, zapobiega chorobie lokomocyjnej; wzmacnia pamięć i koncentrację.

– Ta rozgrzewającą przyprawa ma wiele innych zalet – kulinarnych i regeneracyjnych – mówi Maciej Barczak z firmy „Royal Brand”, należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. – Staram się urozmaicać paletę dostępnych na rynku  przypraw, gdyż konsumenci wciąż poszukują nowych smaków. Mają na to wpływ podróże i poznawanie egzotycznych  smaków, a do tego silnie rozwinięta aktywność  blogerów  kulinarnych, programy sławnych  szefów  kuchni w telewizji  i nie bez znaczenia –  chęć zaskoczenia domowników oraz znajomych czymś nowym.  I w konsekwencji sięganie po egzotyczne  przyprawy.
– Nie da się nie zauważyć  jak internauci chwalą  przyprawę do  jajecznicy z kurkami i różnymi warzywami; czarną sól w płatkach, cukier z kwiatów kokosowych BIO, czy ekologiczną mąkę z gorczycy BIO.  Czym napędzana  jest taka   innowacyjność Pana firmy?
– Studiowałem w Peru i w Hiszpanii – mówi Maciej Barczak. – Dlatego ciągle poszukuję nowych smaków. Zauważyłem, że świat się ujednolica, zacierane są różnice kulturowe, i w Polsce przejmowane są chętnie wzorce z całego świata. Jesteśmy dość otwarci na akceptację  innych potraw. Dlatego ciągle poszukujemy nowych przypraw, nowych kierunków dostaw, a Ameryka Środkowa i Południowa ciągle dla naszego społeczeństwa jest jeszcze  nie odkryta. Mamy ciekawych dostawców z Paragwaju, gdzie jako jedyni z Polski, zostaliśmy zaproszeni na targi. Dodajmy do tego Salwador i Gwatemalę – też nas  zaproszono na targi, co stanowiło  wyróżnienie.

Royal Brand


– Co zatem  Royal Brand sprowadza  z tamtych rejonów?
– Doskonały aromat ma tamtejsza trawa cytrynowa i skórka cytrynowa. Szczególnie jako doskonały dodatek do alkoholu, więc chętnie ją od nas kupują restauracje. Wspomnę jeszcze o Kaukazie.  Gruzini ostatnio są bardzo aktywni i zaoferowali nam swoje przyprawy – mają m.in. wyborny szafran.
Nie pomijamy Polski. Nawiązaliśmy współpracę z naszymi rolnikami i oni dostarczają nam gałązki przypraw. Cieszą się one dużym wzięciem w gastronomii. Taka cała gałązka przyprawy robi wrażenie na talerzu.  Rozważamy też utworzenie ogrodu przypraw w okolicy Piaseczna. Podjęliśmy nawet pewne działania wraz z Kolejką Piaseczyńską. Chcemy uruchomić park edukacyjny z przyprawami.

– Rynek egzotycznych przypraw jest kapryśny i pełen pułapek. Ceny skaczą, a dostawcy potrafią „kombinować”. I mało doświadczeni klienci zamiast wanilii dostają wanilinowy, syntetyczny zamiennik…
–  Temat pachnących  lasek jest dość złożony. W ostatnim czasie  ceny wzrosły z 21  do 500 euro za kg. Dlatego chcemy uruchomić innowacyjne metody przechowywania wanilii. W tej chwili należy bardzo uważać bowiem na rynku jest dużo wanilii złej jakości, niekiedy nawet sfałszowanej, czyli takiej, która już wyschła i została wymoczona w oleju kokosowym z dodanym aromatem waniliowym.  Jednak  moja firma pokazuje  tak urozmaicony zestaw egzotycznych przypraw, że wzbogacanie wielu potraw jest coraz prostsze. Spośród kilkudziesięciu pozycji każdy znajdzie coś interesującego i inspirującego.  I  w domowej kuchni i w restauracyjnej – wyjaśnia Maciej Barczak.
– Taka innowacja wspaniale smakuje. Dziękujemy za rozmowę.

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.