Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box

 

Manufaktura Doti oblewa wszystko

Giełdowe kontrakty grozy ✿ Kreacje na zawołanie ✿ Czekolada w muzeum ✿ Gminna fontanna czekolady

Skończyły się smakowite „polowania na czekoladowe jajka” – nieodzowny element francuskiej Wielkanocy. Mistrzowie czekoladnictwa starali się dorównać kreatorom mody i pokazali wymyślne cacka. Następne wielkanocne celebrowanie i raczenie się czekoladowymi przysmakami już nie będzie tak bogate, a to za sprawą cen kakao bijących historyczne rekordy. Niedawno PAP podał za „USA Today”, że od początku bieżącego roku cena tego surowca wzrosła o 130%. A jak wiadomo, rynek czekolady ma swój początek na plantacji kakaowca. Przekaz z giełdy kakao jest krótki – tak źle nie było od 60 lat!

Dla polskich fabryk słodkości, dla manufaktur czekolady nadszedł czas wzmożonej kreatywności.

Pani Weronika Kazimierczak, współwłaścicielka Manufaktury Doti, należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”:

- „Dla nas dużym wyzwaniem są rosnące ceny ziarna kakao. Mierzymy się z gwałtownymi wzrostami notowań na giełdzie, osiągającymi rekordowe wartości. Mimo trudności na rynku skupiamy się nad kwestią handlu i eksportu oraz upatrujemy niszy rynkowej, która będzie dla nas najlepszym kierunkiem. W samym 2024 roku wzięliśmy udział już w dwóch imprezach międzynarodowych: targach ISM w Kolonii oraz IFE w Londynie. Targi, w których wzięliśmy udział, dały nam możliwość spotkania się z naszymi obecnymi klientami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych za granicą. Mimo świadomości drastycznego wzrostu cen kakao, rynek jest wciąż otwarty na produkty czekoladowe. Sam udział w międzynarodowych imprezach pozwolił nam lepiej zrozumieć potrzeby rynku i dostosować naszą ofertę do oczekiwań klientów. Cieszy fakt, że w tym bardzo międzynarodowym towarzystwie nasza oferta polskiego, rodzinnego producenta była wyraźnie widoczna i doceniona. Uczestnictwa w targach stanowią dla naszej firmy idealną platformę do promocji polskiej, rodzinnej marki i eksportu polskiego produktu na rynki zagraniczne”.

 

Doti pralinka w przekroju

 

Polski eksport wart 2,4 mld USD

Tu warto zauważyć, że Polska jest znaczącym eksporterem czekolady i zajmuje 3 miejsce (analizy Nielsena z 2022 roku) w światowym handlu tym przysmakiem. Dlatego tak ważna jest obecność polskich czekoladników na międzynarodowych spotkaniach branżowych. I zawsze przedstawione tam osiągnięcia wzornictwa zachwycają. Dlatego coraz mocniej w środowisku branżowym zwraca się uwagę na opakowanie, które musi być tak dobre, jak jego zawartość.

- „Ważnym kierunkiem naszych działań – dodaje Pani Weronika Kazimierczak - jest sposób prezentacji czekoladowych wyrobów, stąd sprawy wzornictwa otaczamy należytą troską. Torebka pralinek może być wykwintnym prezentem dzięki ponadczasowej elegancji.

Z ofertą upominków firmowych staramy się dotrzeć do odbiorów biznesowych. Nasze czekoladki są wyjątkowym upominkiem dla kontrahentów i współpracowników - pozostają na długo w pamięci obdarowanych. Wspieramy firmy przez dawanie narzędzi wzmacniających więzi i dobre emocje.

Stali klienci znają nasze umiejętności oblewania czekoladą nie tylko owoców i orzechów, ale prawie wszystkiego, co nadaje się do zjedzenia – od ziarenek pieprzu, kawy aż po skórki pomarańczy. Tworzymy kreacje na zawołanie”.

Manufaktury czekolady mimo trudności umacniają swoją pozycję na rynku właśnie dzięki kreatywności i innowacyjnym rozwiązaniom. Dobra marka zawsze będzie miała swoich wiernych klientów.

 

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.