Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rada_web_2009_mini.jpg

Facebook Like Box

Dietetycy podpowiadają [] Ułatwienia dla mam [] Dynia ma moc [] Paryż nagradza [] Składniki korzystne dla zdrowia

 

Bio berry www

 

Apel dietetyków jest jasny – więcej owoców i warzyw w posiłkach. Apel uzasadniany, bowiem wciąż do statystycznego talerza Polaka można mieć zastrzeżenia. We wrześniu 2023 tylko 15% konsumentów odżywiało się zgodnie z dietetycznymi zaleceniami i warzywa oraz owoce stanowiły połowę zjadanych posiłków. Ukazują to badania Core Team i Kantar Polska, finansowane z Fundusz Promocji Owoców i Warzyw. Publikacja dostępna na WczorajNaTalerzu.pl.

Tak potrzebne badania zainicjował Krajowy Związek Grup Producentów i Warzyw a owa koncepcja umieszczania w posiłkach więcej owoców i warzyw idealnie współgra z operatywnością firmy Bio Berry z Lublina. Ten czołowy, europejski producent ekologicznych, mrożonych owoców i warzyw, specjalizuje w karmieniu Polaków zgodnie z dobrymi nawykami żywieniowymi. Firma jest członkiem Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Bio Berry zajmuje się produkcją i przetwarzaniem owoców miękkich, takich jak: maliny, truskawki, porzeczki, owoce leśne, jabłka, śliwki, rabarbar czy wiśnie. Wszystkie pochodzą z certyfikowanej produkcji ekologicznej. A żeby spełnić oczekiwania dietetyków i położyć na talerzu zdrowia więcej warzyw w ofercie spółki znalazła się dynie, buraki, fasolka szparagowa, szpinak, kukurydza, groszek zielony, marchew, pasternak i ziemniaki.

Bio Berry zupa dyniowa

 

Bio dla mam

Jedną z propozycji producenta są „Zupy dla mam”, a dokładniej to mieszanki ekologicznych warzyw przyszykowane do ugotowania. Dania skomponowane z prostych składników, wolne od pozostałości po agrochemii, bez zagęszczaczy i sztucznych polepszaczy smaków. Te cechy przemawiają za łatwym przygotowaniem posiłków dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia, a także dla kilkumiesięcznych maluchów.

Już sam skład budzi apetyt – zupa buraczkowa z wykorzystaniem ziemniaków i marchwi, zupa jarzynowa skupiająca w sobie fasolkę szparagową, ziemniaki oraz marchew. I coraz śmielej podbijająca polska kuchnię - zupa dyniowa zawierająca także ziemniaki, pasternak i marchew.

Moc polskiej dyni

Warto zauważyć, że dynia robi karierę. Żółte warzywo pomaga uzupełniać niedobory witamin i minerałów. Sprawdziło się podczas telewizyjnego „Kulinarnego rejsu po Polsce” Mikołaja Reya, eksperta kulinarnego, popularnego kucharza. Natomiast w kampanii „Moc polskich warzyw” jest przedstawiana jako warzywo o niskim potencjale uczulającym, dzięki czemu stała się jednym z preferowanych warzyw przy rozszerzaniu diety niemowląt. Dzieci bez oporów akceptują jej smak i konsystencję.

A kompozycje kremowe (zmiksowane) wzbudzą zainteresowanie każdego. Przecież ugotowane w domu, tradycyjne polskie zupy to pełna wartości odżywczych podstawa posiłku.

Dietetyka rządzi

Zaglądając do zaplecza kuchennego i chłodniczego Bio Berry można odnieść wrażenia, że ton narzucają dietetycy i to oni ustalają listę produktów. Oczywiście przy wsparciu działu badań i rozwoju. Dzięki temu konsumenci mogą ułożyć listę dań na każdą okazję, gama kombinacji składników potrzebnych do stworzenia posiłków jest bogata.

Drugim nurtem działalności Bio Berry jest współpraca b2b, czyli i dla produkcji spożywczej, i dla HoReCa {https://2bebio.com/baza-wiedzy/}.

Dla gastronomii firma wytwarza przede wszystkim ekologiczne mieszanki owocowe lub owocowo-warzywne do przygotowania smoothie, smoothie bowl, czy innych dań na bazie ekologicznych surowców. Do przetwórni trafiają ekologiczne, mrożone owoce, puree, koncentraty i liofilizaty. Są przeznaczone głównie do produkcji dżemów, konfitur, produktów z kategorii baby food, soków owocowych, jogurtów, mrożonek, musli, liofilizatów.

Spółka cały czas poszerza swoją ofertę i odniosła sukces w międzynarodowym konkursie International Food Transition Awards w Paryżu. Otrzymała nagrodę dla dostawców, których produkty najlepiej oddają idee związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i transformacją żywieniową.

Radości nie krył pan Artur Tymiński, współwłaściciel firmy -

.– „To dla nas duża satysfakcja, że nasza działalność na rzecz popularyzacji zdrowych wyborów żywieniowych została doceniona. Cieszymy się tym bardziej, że w pierwszej fazie konkursu, w której rywalizowało 300 produktów, finalistów wybierali konsumenci. Oddali oni łącznie ponad 570 000 głosów. Ich wybór potwierdziło międzynarodowe jury”.

Ekologiczna firma o prozdrowotnym charakterze produkcji i przetwarzania owoców oraz warzyw postawiła na jakość, co przekłada się na zadowolenie klientów oraz na wprowadzanie dobrych nawyków żywieniowych.

Bio Berry owoce

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.