Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Karczma Jawor w Solinie, usytuowana w sercu bieszczadzkiej destynacji turystycznej to znakomita, regionalna kuchnia, przytulne wnętrze i obsługa na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że podjęła się organizacji wydarzenia kulinarnego w ramach projektu „Polska Wieprzowina na szlakach kulinarnych” realizowanego przez Stowarzyszenie Polska Ekologia, a finansowanego z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.
Zespół kucharzy pod kierunkiem szefa kuchni Kamila Pieklak oraz Rafała Żelichowskiego przygotowali prawdziwą ucztę wykorzystując jako surowiec podstawowy najwyższej jakości polską wieprzowinę. Na przystawki zaserwowano plastry schabu w sosie łososiowym z kaparami oraz podkarpackiego proziaka z pate wieprzowym i żurawiną. Do wyboru przygotowano dwie zupy: krem cebulowy z klopsikami wieprzowymi z truflą oraz consome wieprzowe z grzybami leśnymi i pierożkami serowymi. Większość uczestników wydarzenia próbowała i jedną i drugą, za każdym razem cmokając z zachwytu.
I wreszcie dania główne czyli zapiekanka pasterska z duszoną wieprzowiną w czerwonym winie z podgrzybkami i regionalnym serem wędzonym, a także parowańce z szarpaną wieprzowiną z sosem bbq i śliwką wędzoną. Jednak zwieńczeniem spotkania była wędzona słonina na gorąco z mięsa świni rasy puławskiej należącej do tzw. ras rodzimych. Danie to walorami smakowymi i jakością zaskoczyło zebranych tłumnie smakoszy dobrej, polskiej kuchni.

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.