Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
oledwiczkawedzonamax.jpg

Facebook Like Box

 
-To tytuł artykułu napisanego do miesięcznika #Restauracje przez Czesława Meus
 
 
-W Polsce nie mamy przepisów dopuszczających certyfikowanie zakładów żywienia zbiorowego oznaczonych „Zielonym listkiem”. W wielu krajach Europy zachodniej w restauracjach konsumenci mogą wybierać z menu dania, przystawki, desery oznaczone znakiem ORGANIC, niestety u nas w Polsce jeszcze nie ma przepisów które umożliwiałyby serwowanie dań, deserów i przystawek z ww oznaczeniem!
Jeżeli chcemy żeby bardziej dynamicznie rozwijał się sektor produkcji ekologicznej pierwotnej, przetwórstwa, obrotu artykułami spożywczymi z certyfikatem ekologicznym), powinniśmy wprowadzić prawodawstwo krajowe, w zakresie żywienia zbiorowego, w jakim obowiązują w UE przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2018/848 umożliwiają. W Polsce dotąd tego potencjału nie wykorzystaliśmy.
Z ostatnich informacji z Resortu Rolnictwa dowiadujemy się, że powstał zespół pod kierownictwem Pana Bartosza Pytlaka Naczelnika Wydziału Rolnictwa Ekologicznego w Departamencie Promocji i Jakości Żywności, który pracuje nad przygotowaniem przepisów krajowych udzielenia certyfikatów ekologicznych dla zakładów żywienia zbiorowego.
 
 
czesław meus

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.