Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Produkty mleczne na szlakach kulinarnych
 
Zamykające nasze działania promujące polskie mleko w roku 2022 - w ramach projektu „Produkty mleczne na szlakach kulinarnych” - wydarzenie odbyło się 18 listopada 2022 r. Tym razem zgromadziło ono przedstawicieli środowiska prawniczego i uczelni wyższych z terenu województwa podkarpackiego. Spotkanie i prezentacja miało miejsce w Karczmie Dworu Ostoya w Jasionce k. Rzeszowa, obiekt jest elementem ogólnopolskiego Szlaku Kulinarno-Turystycznego „Ekologia Jakość Tradycja”.
Tego dnia głównym prelegentem spotkania była jedyna w Bieszczadach serowarka Bożena Wisła, której gospodarstwo hodowlane z krowami rasy simentalskiej w bieszczadzkim Bukowcu zarejestrowane jest jako zagroda edukacyjna, gdzie prowadzone są m.in. warsztaty serowarskie. Bożena Wisła wytwarza wyroby własne (ser z beczki i ser podpuszczkowy z nutą leśną) zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych MRiRW.
Po zakończeniu prezentacji rozpoczęła się degustacja tradycyjnych i współczesnych przetworów mlecznych. Uczestnicy spotkania na stołach znaleźli wyroby takie jak: bryndza łemkowska, sery podpuszczkowe łemkowskie klasyczne i wędzone (zarejestrowane na liście MRiRW), bundz, sery podpuszczkowe z dodatkami (z pieprzem, z czarnuszką, z czosnkiem niedźwiedzim, z żurawiną) oraz sery długo dojrzewające.
Projekt „Produkty mleczne na szlakach kulinarnych”, przygotowany przez Stowarzyszenie Polska Ekologia, finansowany jest z Funduszu Promocji Mleka.

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.