Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
archwiowy.jpg

Facebook Like Box

Końcem grudnia 2018 roku zakończyliśmy kolejną EKO-MISJĘ naszego Stowarzyszenia, w której zachęcaliśmy do świadomego i logicznego wyboru polskich produktów produkowanych w systemie produkcji ekologicznej.
W ramach projektu Wybieram Polskie Eko pod nazwą „CODZIENIE EKO-LOGICZNIE”, oprócz kształcenia młodych EKO-obywateli szkół średnich, odwiedziliśmy trzy największe imprezy wystawienniczo kongresowe jakie miały miejsce w Polsce, w ostatnich dwóch miesiącach minionego roku.
Nasze stoisko wystawiennicze odwiedziła nieprawdopodobna liczba gości – łącznie ponad 51 tysięcy - ciekawych ekologicznych smaków.
Nie sposób nie wspomnieć o gościach honorowych, jakimi byli między innymi Prezydent RP Andrzej Duda, Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.
Oprócz znamienitych gości, stoiska wystawiennicze Wybieram Polskie Eko odwiedziła również Telewizja Polska – skutkiem czego widzieliśmy krótkie relacje z naszych stoisk na antenie ogólnopolskich TVP 1, TVP Info oraz obszerną relację w wydaniu głównym Aktualności na antenie regionalnej telewizji TVP 3 Rzeszów
Patrząc przez pryzmat wyników przeprowadzonej przez nas ankiety, obserwujemy że nasze dotychczasowe działania, z czasem przynoszą zamierzony efekt:
• Ponad 79% badanych respondentów deklaruje, że jakość wynikająca z produktu ekologicznego i produktu Polskiego ma znaczenie przy wyborze zakupu.
• Ponad 83% badanych jest skłonnych zapłacić wyższą cenę mając świadomość że płacą za produkty pochodzące z małych lokalnych hodowli i upraw prowadzonych w sposób naturalny – ekologiczny.
• Blisko 90% badanych twierdzi że sposób hodowli i uprawy ma kluczowe znaczenie w jakości produktów mięsnych, zbożowych oraz owoców i warzyw
• Najwięcej, bo ponad 71% badanych, rozpoznaje pośród dziewięciu znaków jakości - unijny znak produkcji ekologicznej. Na drugim miejscu z wynikiem 61% plasuje się znak „Poznaj Dobrą Żywność”, na trzecim z wynikiem 35% znak „Jakość i Tradycja”.

Podsumowując w dwóch słowach: produkty ekologiczne w naszym kraju są bardzo dobrze rozpoznawalne i mają zasadniczy pozytywny wpływ na świadome decyzje zakupowe Polaków.

Z poważaniem
Prezes Stowarzyszenia Polska Ekologia
Paweł Krajmas

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.