Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
aleronwieprzowymax.jpg

Facebook Like Box

Przed naszym Stowarzyszeniem Polska Ekologia stoi nowe wyzwanie . Grupa naszych ekspertów ekologicznych będzie jeszcze bardziej wspierała rolnictwo, przetwórstwo, edukację, handel 
Jednym z elementów tego wyzwania jest edukacja konsumencka którą prowadzimy na Agro Bazarch i w szkołach . Mamy nadzieję, że złagodzenie skutków pandemi pozwoli na kontynuowanie wielu programów edukacyjnych które Polska Ekologia realizuje  Drugim ważnym tematem jest przekonanie rolników do zwiększenia areału ziemi pod uprawy ekologiczne
To jest bardziej skomplikowane zadanie, ponieważ rolnik musi mieć pewność, że będzie mieć zbyt na swoje płody rolne. Tutaj świetnym rozwiązaniem u Nas w Polsce jest RHD i sprzedaż produktów lokalnie. Najszybszym rozwiązaniem tego zadania jest stworzenie uczciwego handlu na Agro Bazarach , tutaj czekamy na większe wsparcie resortu rolnictwa w temacie działań marketingowych i PR . To nie powinno być trudne, ponieważ w naszym stowarzyszeniu mamy wielu pasjonatów oraz znawców ekologii vide Czesław Meus zboża pradawne i piekarstwo . W naszym kraju mamy wiele osób którym zależy na powodzeniu tego projektu, tylko trzeba im to umożliwić, 
Tylko od Nas zależy czy potrafimy mądrze dla dobra ogółu społeczeństwa wykorzystać środki finansowe przeznaczone na Europejski Plan Działania dla Rolnictwa Ekologicznego
W Europejskim Planie Działania dla Rolnictwa Ekologicznego opublikowanego przez Komisję 25 marca 2021.Czytamy, że jego celem jest – zgodnie z założeniami strategii „Od pola do stołu” – podniesienie powierzchni gruntów rolnych pod produkcją ekologiczną do 25%. Niewielu z konsumentów w Polsce wie, że dla Polski to ogromne wyzwanie, gdyż obecnie 3,1% użytków rolnych uprawiana jest ekologicznymi metodami. Ale wierzymy , że hasło Polak potrafi zmaterializuje to zadanie.
 
kupuj świadomie
 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2021 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.