Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy dobre wieści z Bielsko-Białej!
Konkurs „Beskidzkie Kociołki” promuje zapomniane receptury kulinarne Beskidów. I właśnie w połowie maja br. - już po raz jedenasty - spotkamy się pod szyldem BESKIDZKICH KOCIOŁKÓW. Przez ten czas imprezy odbywały się w Przybędzy koło Żywca, w Wiśle, w Marcówce koło Suchej Beskidzkiej, w Żywcu, w Brennej na Śląsku Cieszyńskim, a także na Słowacji i w Czechach. W tym roku – w niedzielę, 16 maja br. - przyszedł czas na Bielsko-Białą. Na Agro-Bazarze w dawnej wsi Wapienica, obecnie dzielnicy miasta, przywitamy otwarcie gastronomii i poluzowanie obostrzeń pandemicznych. Oczywiście wszystko w reżimie sanitarnym
Ideą, która przyświeca temu przedsięwzięciu jest chęć kontynuowania zamierających tradycji sporządzania dań w kociołkach przez baców przemierzających łuk Karpat od Serbii i Rumunii poprzez Węgry, Słowację, Czechy aż do Polski. Organizatorzy Festiwalu Beskidzkie Kociołki poprzez swoją działalność pragną pielęgnować kulturalne dziedzictwo karpackich pasterzy, a także ratować tradycyjne przepisy kulinarne z różnych zakątków Karpat i tym samym przypomnieć smaki kuchni regionów górskich. W tym roku szczególnie promować będziemy polską zdrową wieprzowinę.

 

Polska Wieprzowina

 

Zobacz więcej >>>

W związku z ogromnym zainteresowaniem Festiwalem podajemy parę informacji.
Festiwal Beskidzkie Kociołki na Szlaku Dań z Wieprzowiny odbędzie się w dniach 15 -16 maja 2021 w Bielsku Białej na terenie Agro-Bazaru ul. Wypoczynkowa 78. W sobotę od godz 14:00 - odprawa i podział stanowisk oraz przydział domków dla ekip, które chcą się wystawić.
Pobranie surowca na konkurs tj. mięsa wieprzowego, które zapewnia organizator.
Niedziela 16 maja o godzinie 9:00 start konkursu kulinarnego.
Proszę zgłoszenia udziału wysyłać
na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zwrotnym mailem otrzymacie potwierdzenie udziału, regulamin oraz niezbędne informację. Ilość miejsc ograniczona.

Beskidzkie Kociołki 2021

Zapraszamy na Agro Bazar w każdą sobotę i niedzielę do Bielska-Białej🤝👩‍🍳👨‍🍳👨‍👩‍👧‍👦👫 Ola i Wiecho Wróblewscy zadbają o Was i doradzą, a głodnych poczęstują np. pyszną kwaśnicą😋👍👏

 

agrobazar 2021 1 30

Jesteśmy od godziny 8.00 do 13.00, ulica Wypoczynkowa 78 w Wapienicy, wjazd od ulicy Relaksowej.
Zapraszamy na zakupy, to tu kupisz ekologiczne warzywa od @CzarNatury, zdrowy nabiał od @Ekoduszek, tradycyjne wędliny od @ZMJasiołka, pieczywo gruzińskie od @RestauracjaGruzińskaLunita, pyszności
z Bałkanów od @BałkańskieSmaki, miody prosto z pasieki, soki, konfitury, przetwory domowe, a wszystko to, prosto od producenta.

 

Zakupy zrób na Agro Bazarze Bielsko Biała

Agro Bazar kupuj lokalnie

 

Agro Bazar 7 stycznia  

W pierwszy weekend października rozpoczęliśmy Agro-Bazar powstały z inicjatywy „Polskiej Ekologii”, zlokalizowany na terenie Giełdy Towarowej w Wapienicy w Bielsku-Białej.

To nowe ekologiczne miejsce na mapie Podbeskidzia  - produkty wysokiej jakości prosto od rolników i producentów w atrakcyjnych cenach.

W każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 8.00 do 13.00 producenci ekologicznej żywności sprzedają swoje produkty, świeże warzywa, sery, zdrowy nabiał, wędliny, miody, soki i pyszny chleb.

Kupujący mogą skorzystać z promocji i rabatów. Gwarantujemy czystość i bezpieczeństwo, dogodny dojazd i bezpłatny parking.

Zapraszamy członków Stowarzyszenia "Polska Ekologia" do udziału w Agro-Bazarze w Bielsku-Białej.

 

Obecni wystawcy:

Sopki Stopki - jagnięcina i wołowina, przetwory domowe

CZAR Natury - ekologiczne warzywa i owoce

Jasiołka Wędliny Tradycyjne Domowe

Bałkańskie Smaki i nie tylko - Bacówka u Wiecha - miody, papryka, ajwary, sery górskie, przyprawy bałkańskie

Piekarnia Gruzińska - wyroby piekarnicze

EkoDuszek - ekologiczny nabiał

Eko-Sklep "Polska Ekologia" - ekologiczne oleje, soki, herbaty, przyprawy i inne.

Agrobazar Bielsko Biała

 

  Agrobazar Bielsko-Biała

Agrobazar Bielsko-Biała

Agrobazar Bielsko-Biała

Agrobazar Organis

 

Agrobazar Bielsko-Biała

 

 

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.