Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Żródło: OSP DUKLA


W sobotę 14.01.2023 r. o godz. 16.00 odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu "Chronimy pszczoły i inne zapylacze" finansowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z Funduszu Promocji Roślin Oleistych. W szkoleniu brali udział strażacy z naszej jednostki. Uczestnicy spotkania pogłębili wiedzę na temat cech i zalet produktów pszczelich oraz zostali przeszkoleni w kierunku zabezpieczenia gniazd zapylaczy przed migracją.
W ramach projektu w pobliżu remizy strażackiej zostaną zrobione nasadzenia roślin miododajnych, przyjaznych zapylaczom co wesprze bioróżnorodność w naszym regionie.


Przekazany został również sprzęt ochronny służący do zabezpieczania zapylaczy i przenoszenia gniazda a także materiały edukacyjne pozwalające na przekazanie zdobytej wiedzy i informacji dalej. Uzyskana wiedza pomoże nam jeszcze lepiej prowadzić działania z owadami błonkoskrzydłymi. Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie szkolenia oraz za przekazany sprzęt.

Dzięki szkoleniu, w którym uczestniczyliśmy w sobotę 14.01.2023r. organizowanego w ramach projektu "Chronimy pszczoły i inne zapylacze" finansowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z Funduszu Promocji Roślin Oleistych poszerzyliśmy swoją wiedzę m. in. na temat produktów pszczelich a otrzymanymi materiałami informacyjnymi dzielimy się z Wami.

Chronimy pszczoły i inne zapylacze w OSP DUkla

Chronimy pszczoły i inne zapylacze w OSP Dukla

Zobacz więcej na profilu OSP Dukla >>>

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2023 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.