Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
aleronwieprzowymax.jpg

Facebook Like Box

Tylko zdrowy chleb # Rzemieślnicze długoterminowe wypieki  # Docierają wszędzie # Piekarnia wiejska, ale nowoczesna # Gdy piekarza kusi złoto Inków

logo biopiekarz nowakowski

Nie w każdej piekarni spotyka się tradycja pieczenia pełnoziarnistego chleba ze spełnieniem rekomendacji  Instytutu Żywienia i Żywności, aby konsumenci  mogli w jadłospisie mieć kilka – co najmniej 5 – produktów zbożowych. I żeby każdy zjadał je ze smakiem.

Nie każda piekarnia kusi szerokim wyborem i nie każda „chlebodajnia” w tak trudnych czasach oferuje pieczywo zachowujące długo świeżość.  Ten warunek  staje się  ważny właśnie teraz, gdy klienci robią zakupy raczej rzadziej i decydują się na produkty o wydłużonym okresie przydatności.

Taka świątynia wypieków funkcjonuje na  Mazurach w Iłowie Osadzie pod Działdowem, a założyli ją dwaj ambitni mocarze piekarniczego fachu: Aleksander Nowakowski (nazwisko od pokoleń pisane mąką, właściciel „Nowakowski Tradycja” sp. z o.o.) i Bogdan Smolarz – herbu „Bio Piekarz”. Stąd nazwa tej tradycyjnej piekarni w nowoczesnym wydaniu „Bio Piekarz Nowakowski”. A skoro bio, to i warte odnotowania członkostwo w Stowarzyszeniu „Polska Ekologia”.

Bio Piekarze Aleksander Nowakowski i Bogdan Smolarz

Czytaj więcej...

Nowy wywiad z prezesem Polskiej Ekologii

 

Wielkanoc 2020

Światowy rynek jabłek, tak jak i inne rynki, nie jest wolny od perturbacji. Skoro polskie sady wyłącznie jabłoniowe to 30% wszystkich sadów w ogóle w UE, to widać jak ważna może być strategia działania polskich sadowników. To grupa właścicieli 167 tys. ha. Czym zaowocują (trochę przewrotne określenie) ich decyzje plus kaprysy pogody, plus  postępujące stepowienie Polski i zawirowania w handlu międzynarodowym, przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Jedno jest pewne – przetrwają najlepsi. Jest i będzie popyt na dobre, markowe i ekologiczne jabłka. Markowe, czyli które? Jaka marka jest przygotowana do walki o rynek?

Z pewnością  taką silną marką są  „Jabłka Grójeckie”, mające udokumentowaną 500-letnią tradycję. Jest o tym przekonany  Pan Maciej Majewski prezes Stowarzyszenia Sady Grójeckie, współpracującego ze Stowarzyszeniem „Polska Ekologia”. Pytamy więc o siłę tej marki:

- „Nasza marka ma kilka mocnych atutów: to nie tylko 500-letnia tradycja wywodząca się od królowej Bony, która w naszym rejonie zakładała sady. To silna przewaga konkurencyjna  podbudowana unijnym certyfikatem  Chronione Oznaczenie Geograficzne (ChOG), co stawia je na równi z popularnymi francuskimi i włoskimi winami czy serami, jak chociażby Camembert z Normandii, czy z tak cenionymi jabłkami z południowego Tyrolu.  Co więcej, rokrocznie obserwujemy wzrost zainteresowania klientów pochodzeniem kupowanych produktów. To nie przypadek, że myśląc sery i wino – myślimy Francja. Jesteśmy na najlepszej drodze, aby myśląc jabłko – myśleć o Polsce

Czytaj więcej...

Drodzy sympatycy Stowarzyszenia Polska Ekologia, mamy dla Was dobre wiadomości👍. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że Polska Ekologia będzie wspomagała w różnej formie Was w tych trudnych chwilach zagrożenia pandemicznego ze strony wirusa SARS CoV-2. Nie jesteśmy lekarzami, dietetykami, lecz osobami dla których zdrowie człowieka jest najważniejsze. Podjęliśmy działania które mają na celu edukować i doradzać osobom chcącym dbać o swoje zdrowie, jak również dla tych którzy potrzebują dorady dietetyka i lekarza specjalisty👩‍⚕️👨‍⚕️Aktualnie Polska Ekologia prowadzi projekt Sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego oraz Owoców i Warzyw pod hasłami "Ważna Dieta" 


https://www.waznadieta.pl/,


Na stronie Ważna Dieta możemy uzyskać informację na temat diet przy różnych jednostkach chorobowych, porady specjalistów , natomiast na facebooku o tej samej nazwie możemy zadawać pytania na temat diet i gdzie można nabywać niezbędne produkty spożywcze najwyższej jakości, aby chronić nasze zdrowie👍😋❤️👩‍⚕️👨‍⚕️👨‍🍳.

 

   www.waznadieta.pl

 

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2020 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.