Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_19.jpg

Facebook Like Box


Pierwsza impreza z cyklu Niepodległa Polska Smakuje (usytuowana na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu ) pokazała jakim wielkim zainteresowaniem cieszy się polska żywność wysokiej jakości, a zwłaszcza polska kuchnia. Na pikniku Poznaj Dobrą Żywność mistrzowie ze Stowarzyszenia „Polska Ekologia” zaprezentowali kuchnię okresu międzywojennego, chociaż w dużej mierze poddaną innowacji. Serwowano potrawy staropolskie: gulasz wołowy i wieprzowy, bigos po myśliwsku, steki wołowe, kotlety wieprzowe, schab pieczony, befsztyk tatarski z wołowiny, pieczeń z indyka, potrawkę z mięsa indyczego w warzywach.
Dlatego też tysiące gości odwiedzających piknik z uznaniem oceniało degustację. Wart podkreślenia był wątek przekazywania gościom wiedzy przez arcy kucharzy - Marcina Piotrowskiego, Adama Wałęgę i Zdzisława Czepigę oraz młode pokolenie z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa pod wodzą Beaty Łuki.
Opisany wyżej piknik otworzył łańcuch wielce pożytecznych imprez spiętych tytułowym hasłem. Na wszystkich sześciu następnych na gości będą czekały podobne atrakcje. Będzie m.in. przeprowadzany konkurs kulinarny dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym. Na Służewcu odbył się taki konkurs, w którym wzięło udział sześciu uczniów - pięciu z Zespołu Szkół Gospodarczych z Rzeszowa, jeden z Technikum Gastronomicznego z Krakowa. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Nahacz z Rzeszowa, drugie miejsce Filip Kalkowski z Technikum Gastronomicznego z Krakowa, trzecie - Michał Matwij z Rzeszowa. Gratulacje!


Opisany wyżej piknik otworzył łańcuch wielce pożytecznych imprez spiętych tytułowym hasłem. Na wszystkich sześciu następnych na gości będą czekały podobne atrakcje.
To wyjątkowe i wieloetapowe przedsięwzięcie Niepodległa Polska Smakuje ma za zadanie pokazanie zarówno Polakom, jak też zagranicznym odbiorcom polskich produktów, a uświadamiając o ich wysokiej jakości i tradycyjnych recepturach, skłonić do decyzji o zakupie.
W ten sposób chcemy nawiązać do historii, zaś dzięki temu stworzymy tło do budowania wizerunku Polski - producenta wysokiej jakości produktów spożywczych. Albowiem przez 100 lat dorobiliśmy się narodowej kuchni, którą warto się pochwalić.
Takie przedsięwzięcie ma wywołać pozytywne wrażenia w grupach docelowych zarówno w Polsce wśród Polaków odwiedzających wędrujący Polski Pawilon Historyczny Niepodległa; jak i za granicą przez goszczenie na pokładzie słynnego i przepięknego żaglowca „Dar Młodzieży”.
„Dar Młodzieży” będzie pełnił rolę niejako ambasadora Rzeczypospolitej, urządzając polskie przyjęcia narodowe pod nazwą Polska Niepodległa. Scenografia, kostiumy, w jakie przebrane są hostessy i przede wszystkim polska kuchnia okresu międzywojennego, którą serwują najlepsi szefowie kuchni, są kwintesencją tej jakości i smaku. Polska kuchnia tego okresu była wielosmakowa i różnobarwna – jak pejzaż społeczny niejednorodnej etnicznie Drugiej Rzeczypospolitej. Dzięki temu prezentujemy zarówno różnorodność produktów, jak i klimat Polski Niepodległej, by hasło Polska Smakuje stało się faktem.
Obecne na kilku imprezach przedsięwzięcie Niepodległa Polska Smakuję ma wspierać promocję a następnie handel polskimi produktami; zaprezentować doskonałą jakość marki „Made in Poland”. Tytułowe hasło, a zarazem idea przenikająca koncepcję pokazania Polski w kilku wymiarach, ma szansę dotrzeć do gości i uczestników owych imprez wymienionych w programie.
Działania promujące zalety polskiego rolnictwa i przetwórstwa zostały w szczególności oparte na pokazaniu produktów posiadającym certyfikaty wysokiej jakości z wielu sektorów gospodarki żywnościowej, między innymi wyrobów pochodzące z upraw ekologicznych. Po raz pierwszy doskonały rezultat dało zjednoczenie sześciu funduszy promocji: mięsa wołowego, owczego, wieprzowego, drobiowego, owoców i warzyw, które finansowo wsparły to wieloetapowe przedsięwzięcie.
W tak ważnym przedsięwzięciu przekazywane są informacje dotyczące polskich odmian oraz rodzimych ras zwierząt gospodarskich, co pozwoli również przybliżyć historię rolnictwa i zrozumieć zmiany zachodzące na wsi w zakresie doboru odmian i ras. Przedstawione tu działania promocyjne w kraju i za granicą stanowią prezentację bogactwa różnorodności, unikatowości i niepowtarzalności Polski i polskiego rolnictwa.
Realizacja hasła Niepodległa Polska Smakuję ma przekonywać Polaków do zakupu rodzimych wyrobów, a zagranicznego odbiorcę uświadamiać o wysokiej jakości polskich wyrobów, pochodzących z kraju będącego członkiem Unii Europejskiej, i skłaniać do ich kupowania i konsumpcji.
W Polsce zaplanowane zostało przeprowadzenie kampanii promujących historię polskiego rolnictwa oraz polskiej kuchni podczas najważniejszych plenerowych imprez krajowych, w tym:
1. Już wspaniale przeprowadzony piknik Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie;
2. XXV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo;
3. Narodowa Wystawa Rolnicza na Służewcu;
4. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH w Minikowie;
5. Krajowe Wystawy Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej;
6. Targi Agro Eko Turystyczne w Augustowie;
7. Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie.
Wszystkich zapraszamy do specjalnej strefy na tych imprezach, gdzie będzie można
spróbować polskich produktów najwyższej jakości, obserwować konkursy i pokazy
kulinarne oraz porozmawiać z ekspertami na temat polskich produktów wysokiej jakości.
P.S, Godne odnotowania jest wykorzystanie w cateringu jednorazowych, ekologicznych talerzy z otrąb oraz roślinnych bio miseczek. Biodegradowalnych.

Fotogaleria >>>

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.