Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
esja zdjeciowa kozka.jpg

Facebook Like Box

Pierwszy dzień na targach ECO style w Kielcach już za nami! Na stoisku Polskiej Ekologii cały czas coś się działo, Bardzo dobrze wypadły warsztaty kulinarne , które odbyły się w dwóch grupach.
Pierwsza tura warsztatów była prowadzona przez Wiecha Wróblewskiego , gdzie młodzież z Zespółu Szkół ZDZ w Kielcach pod opieką pana Krzysztofa Zamczyka nauczyła się gotowania zupy rybnej .Wyjątkowy smak zupy rybnej zachęcił ponad 150 osób do degustacji. Niestety nie dla wszystkich wystarczyło zupy aby jej skosztować.

PE Targi Kielce

PE Targi Kielce 2018


Druga tura młodzieży to uczennice z Zespółu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach pod opieką Mariusza Bezaka. Wiecho Wróblewski nauczył młodzież przygotowania Gulaszu Pasterskiego- przysmak z Beskidu żywieckiego. W czasie kiedy zupa i gulasz się gotował, młodzież miała okazję poznać technologię przygotowania ciasta na chleb 100% żytni z dodatkiem węgla z wikliny wierzbowej ( czarny chleb) oraz drugi rodzaj chleba z mąk : samopszy, płaskurki, orkiszu, pszenicy i żyta, wszystkie składniki z certyfikatem ekologicznym, mąki z pełnego przemiału od Miecia Babalskiego na ekologicznym zakwasie ( zielony chleb dzięki dodaniu młodego jęczmienia. Młodzież oraz ich opiekunowie otrzymali świadectwa ukończenia warsztatów oraz wiele podarunków od naszego stowarzyszenia. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni , że bardzo dużo zwiedzających targi obserwowało warsztaty, a później z wielkim apetytem spałaszowali wszystko co młodzież pod okiem Wiecha Wróblewskiego i Czesława Meusa przygotowała do jedzenia. Jutro od godz. 12 zapraszamy na stoisko Polskiej Ekologii , gdzie młodzież ze szkoły Awans w Kielcach pod opieką Kamili Sobaś będzie uczyła się jak ugotować Kwaśnicę Beskidzką, Pierogi ruskie, z mięsem, pasztetem oraz "Kaszotto" z mięsem wieprzowym z serem kozim, Zajęcia z młodzieżą poprowadzą Maciej Rudżiks, Adam Wałęga, Wiecho Wróblewski. Natomiast Czesław Meus nauczy młodzież przygotowania bułek na Burgery oraz chleba z najstarszych zbóż z dodatkiem Topinambura oraz Lucerny! Przybywajcie do Hali A stoisko Polskiej Ekologii!!!

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.