Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rodukt_041.jpg

Facebook Like Box

dograne

Technologie informatyczne już od dawna towarzyszą rolnikom ekologicznym w codziennej pracy. Jednak większość oferowanych rozwiązań skupia się na wspomaganiu etapu produkcji w gospodarstwie, gdzie rolnikowi łatwiej gromadzić i zarządzać danymi. W momencie, w którym produkt rolny jest gotowy opuścić gospodarstwo i trafić na rynek, wachlarz dostępnych narzędzi staje się bardzo wąski, oferując niewielką pomoc w ocenie bieżącej lokalnej sytuacji rynkowej czy też w znalezieniu i wyborze najlepszego partnera do nawiązania współpracy. Na rynku wciąż dominuje kontakt telefoniczny, ogłoszenie w gazecie (choćby internetowej), czy własne znajomości. Z kolei dostępne w branży ekologicznej rozwiązania e-commerce koncentrują się na sprzedaży bezpośredniej, co nie obejmuje wszystkich możliwych kierunków zbytu surowca.
W erze globalnych internetowych sieci społecznościowych i mechanizmów wyszukiwania informacji, w branży rolnej nadal brakuje “kombajnu” do zbierania i przetwarzania informacji rynkowej, z którego pomocą eko-rolnicy i ich kontrahenci mogliby odsiewać wszechobecny szum informacyjny i precyzyjnie kojarzyć swoje potrzeby.
Powyższym wyzwaniom wychodzi naprzeciw internetowy rynek współpracy rolnej – dograne.pl

Znajdowanie, nie wyszukiwanie
Rynek rolny, jak każdy inny rynek, jest miejscem spotkania sprzecznych interesów. Jednak wszystkich uczestników tego rynku zawsze łączy to samo ogniwo - produkt rolny. Na tej zasadzie  zbudowany jest system Dograne, którego centralnym mechanizmem jest automatyczne dopasowywanie ofert sprzedaży i kupna konkretnego produktu. Formularze ofert w systemie są tak skonstruowane, by każdy użytkownik mógł w prosty, wygodny i zarazem precyzyjny sposób określić jakiego produktu szuka lub jaki produkt oferuje w danym terminie i lokalizacji. Natomiast “przeglądanie” i szczegółowe porównywanie wszystkich złożonych ofert jest zadaniem systemu, który nieprzerwanie wyszukuje pasujące do siebie oferty i automatycznie powiadamia użytkowników o znalezionych dopasowaniach i możliwościach nawiązania współpracy. Mechanizm ten obejmuje również oferty z przyszłym terminem dostępności lub zapotrzebowania na produkt, co umożliwia rozpoczęcie poszukiwań partnerów handlowych na wiele tygodni lub miesięcy przed zakończeniem cyklu produkcyjnego, zwiększając szanse na uzyskanie bardziej korzystnych warunków współpracy.

Rolnik sam brokerem dla swojego produktu
W Dograne proces kojarzenia partnerów biznesowych nie kończy się na samym znalezieniu odpowiedniego kontrahenta. System wspiera dogranie współpracy między dopasowanymi stronami na warunkach przez nich określonych. Na każdym etapie uzgodnień użytkownicy dopasowanych ofert są automatycznie powiadamiani o istotnych zmianach w ofercie, np. o indywidualnie zaproponowanej przez kontrahenta cenie. W ten sposób rolnik może sam podejmować decyzje w przejrzystym i komfortowym dla siebie środowisku.

Efektywnie i bez opłat
Tematem przewodnim systemu dograne.pl jest efektywność. Z jednej strony jest to efektywne wykorzystanie czasu użytkowników - odpowiednio wczesne planowanie działań rynkowych i znajdowanie partnerów do współpracy, eliminacja konieczności spędzania czasu na “ręcznym” przeglądaniu ogłoszeń, czy też możliwość zrealizowania wszystkich etapów dogrania zbytu lub zaopatrzenia w jednym miejscu. Z drugiej strony, całość funkcjonalności jest udostępniana w przejrzystym i zwięzłym interfejsie który został całkowicie pozbawiony wszelkich elementów nie związanych z głównymi zadaniami systemu, w  szczególności nie zawiera żadnych form reklamy.
System został udostępniony całkowicie bezpłatnie i stanowi wartościowe narzędzie zarówno dla rolników w handlu pomiędzy sobą, jak i w kontaktach z większymi odbiorcami, czy operatorami rynkowymi szukającymi konkretnie sprecyzowanych partii surowca ekologicznego.

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2018 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.