Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
rupa_27.jpg

Facebook Like Box

  PASEK UE KSOW PROW WWW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

 

"Identyfikacja i promocja żywności wysokiej jakości szansą dla lokalnych producentów

Partner KSOW: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "POLSKA EKOLOGIA" z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Realizacja operacji rozpoczyna się w dniu 01 kwietnia 2022 r.i kończy się w dniu
31 października 2022 r.

Celem operacji jest identyfikacja potencjału poszczególnych regionów - województw uczestniczących w projekcie (kujawsko-pomorskie, lubelskie, podkarpackie i wielkopolskie)
w zakresie stworzenia skutecznej strategii promocji i zaplanowania rozwoju lokalnego
z uwzględnieniem potencjału produktu lokalnego w obszarze produkcji żywności wysokiej jakości, przekazanie wiedzy i informacji lokalnym producentom i innym podmiotom uczestniczącym w rozwoju obszarów wiejskich w obszarze możliwości certyfikacji oraz efektywnej, skoordynowanej promocji takiej żywności jako elementu działań na rzecz szybkiego i harmonijnego rozwoju.

 

Formy realizacji operacji:W ramach operacji zorganizowane zostaną:

Cykl warsztatów (8 warsztatów, po 2 w każdym z województw) w wyniku których zidentyfikowany zostanie potencjał poszczególnych województw i lokalnych społeczności w zakresie produkcji żywności wysokiej jakości i w kierunku tworzenia strategii promocji produktu lokalnego, a także wzrośnie poziom wiedzy i świadomości ich uczestników w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru oraz konferencja, która pozwoli:

– podzielić się potencjałem poszczególnych regionów z przedstawicielami innych województw,

– zapoznać się z zasadami planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem istniejącego potencjału

– poznać możliwości certyfikacji produkcji żywności w ramach krajowych i unijnych systemów/certyfikatów jakości

– wymienić doświadczenia i przeanalizować dobre praktyki krajowe i międzynarodowe,

– poszerzy

wiedzą w zakresie możliwości promocji żywności na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych przy wykorzystaniu istniejących narzędzi oraz dostępnych instrumentów finansowych,

– zidentyfikować możliwości wspólnej koordynacji takich działań w celu maksymalizacji ich efektywności.

Grupa docelowa: Operacja skierowana jest w zakresie planowanych warsztatów do 80 osób reprezentujących województwa: kujawsko-pomorskie, lubelskie, podkarpackie i wielkopolskie i zorientowanych w ich specyfice, atutach, strukturze rolnictwa i strukturze produkcji żywności w tym przede wszystkim żywności wysokiej jakości. Będą to rolnicy, doradcy, przedsiębiorcy rolni, przedstawiciele samorządu terytorialnego, instytucji wsparcia rolnictwa oraz nauki. W zakresie konferencji grupę docelową stanowią 102 osoby: uczestnicy warsztatów (80 osób) oraz 22 zaproszonych gości reprezentujący podmioty i instytucje zajmujące się szeroko pojętym wsparciem sektora rolnego, przede wszystkim promocją polskiej żywności na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych – Unia Europejska i tzw. kraje trzecie – w tym np. pracownicy Ministerstwa Rolnictwa, KOWR, naukowcy, reprezentacji organizacji producenckich oraz branżowych, Funduszy Promocji Produktów Rolno-Spożywczych, instytucji wsparcia rolnictwa.

Przewidywane efekty:

Efektem operacji będzie identyfikacja potencjału poszczególnych województw i lokalnych społeczności w zakresie produkcji żywności wysokiej jakości i w kierunku tworzenia strategii promocji produktu lokalnego oraz podniesienie wiedzy i świadomości grupy docelowej (uczestników zarówno warsztatów jak i konferencji) w zakresie planowania rozwoju lokalnego z uwzględnieniem potencjału ekonomicznego, społecznego i środowiskowego danego obszaru z wykorzystaniem istniejących narzędzi oraz dostępnych instrumentów finansowych. Zwiększy się świadomość w zakresie możliwości certyfikacji produkcji żywności i jej potencjału promocyjnego. Wszystko to umożliwi bardziej dynamiczny i efektywny rozwój rolnictwa
i obszarów wiejskich oraz pełną realizację ogromnego potencjału polskiego rolnictwa.

Odwiedź portal KSOW – https://ksow.pl. Zostań partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Instytucją odpowiedzianą za treść informacji jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych "POLSKA EKOLOGIA"

Nasi członkowie

BIOCERT

Polskie Towarzystwo Rybackie

BOŚ

ekogazeta_eu

Copyright © 2024 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.