Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
b_p002_0_4.jpg

Facebook Like Box

Doceniona promocja żywności ekologicznej
Jubileuszowa, XV Gala Pereł Polskiej Gospodarki, zorganizowana przez anglojęzyczny magazyn ekonomiczny „Polish Market” na Zamku Królewskim w Warszawie, walnie się przyczynia do promocji polskiej gospodarki, regionów, nauki i kultury w Polsce i za granicą. Odbiorcami miesięcznika jest kadra zarządzająca – prezesi, członkowie zarządu firm reprezentujących wszystkie gałęzie i sektory gospodarki. Dzięki „Polish Marketowi” informacja nt laureatów dociera także do agend rządowych zajmujących się promocją Polski na arenie międzynarodowej. Patronat nad Galą objął Marszałek Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Podczas gali zostały wręczone statuetki osobom reprezentującym najlepsze podmioty gospodarcze, wyłonione w rankingu opracowanym przez naukowców z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Zostały też nagrodzone wybitne osoby i instytucje, których dorobek zawodowy, doświadczenie, prestiż i etyka dają rękojmię uznania ich za ambasadorów najwyższych polskich wartości.

perły 2017


Kolejna grupa została wyróżniona za zasługi w promowaniu rolnictwa ekologicznego oraz za aktywne wspieranie organizacji pozarządowych promujących żywność ekologiczną: Filip Bittner - dyrektor Grupy Produktów w MTP; Bożena Wróblewska - prezes KIG Centrum Promocji, m.in. zaangażowana w kampanii promocyjno-informacyjnej „EkoEuropa – jakość i tradycja”, utworzonej w celu podbijania rynków krajów trzecich. A także Jolanta Lyska – dyrektor generalny Stowarzyszenia „Polska Ekologia”, Maciej Rudziks – wiceprezes Zarządu naszej organizacji oraz Bohdan Juchniewicz – odp. za PR w Stowarzyszeniu.
Trzeba ten fakt traktować jako wyraz uznania dla Stowarzyszenia i sprzymierzeńców za prowadzenie szerokiej edukacji konsumenckiej, m.in. zorganizowanie przez 11 lat blisko tysiąca edukacyjnych przedsięwzięć, spotkań, warsztatów, prezentacji.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi wymienionych osób logotyp Stowarzyszenia, a zarazem symbol ekologicznej branży – stylizowany bocian na zielonym tle coraz częściej jest obecny na światowych imprezach handlowych i promocyjnych.
Tradycyjnie już naszemu Stowarzyszeniu przypadła oprawa kulinarna tej listopadowej uroczystości. Goście mieli możność posmakowania m.in. produktów ekologicznych i regionalnych, a także wina dostarczonego przez członków naszej organizacji.
Poczęstunek w zamkowych Arkadach Kubickiego obsługiwała załoga Zakładu Mięsnego „Jasiołka”, z tej firmy przyjechało mnóstwo ekologicznych i tradycyjnych wędlin, a wśród nich „Złoto Podkarpacia”, czyli udziec wołowy długo dojrzewający, nieustępujący szynce z Serrano. Z „Karczmy i Sklepu „Pod Sokołem” państwa Izabeli i Łukasza Ancypo z Sokółki został dostarczony kumpiak podlaski i kindziuk sokólski, nagradzane na konkursach „Naszego kulinarnego dziedzictwa”. Rewelacyjne śledzie nad śledziami przygotowała Arleta Żynel. Połączyła dary morza z darami lasu i podała m.in. śledzie w borowikach. Piekarnia „Buczek” w Krakowie upiekła pod nadzorem Czesława Meusa całą gamę chlebów w pełni ekologicznych. O zaletach EKO żywności goście mieli możność porozmawiania zarówno z tym arcypiekarzem, jak i Maciejem Rudziksem, który niczym podkomorzy dbał o wszystkie szczegóły przyjęcia.

Nasi członkowie

BIOCERT

EKOGWARANCJA

BOŚ

Copyright © 2019 Copyright Polska Ekologia Rights Reserved.